Jégkorong

ICE-HL: Kiütéssel nyert a Fehérvár, így jövőre biztos hoki BL-induló!

Graz99ers – Hydro Fehérvár AV19 1-9 (1-2, 0-6, 0-1)
A Fehérvár jégkorongozói azzal a tudattal vágtak neki a Graz elleni idegenbeli fellépésnek, hogy tudták, egy esetleges győzelemmel biztosan megszerzik a BL-indulást jelentő 2. helyet az alapszakaszban. Kiss Dávid vezetőedző utasításainak megfelelően indult a párharc – az utóbbi hetekben látottaknál jobb első harmadban és ezzel egyidőben korai gólokban reménykedett, amit McGauley és Hári révén meg is szereztek a mieink, 16 és fél perc elteltével 0-2 állt az eredményjelzőn. Ezután apró hidegzuhany lehetett Matijevic találata hazai részről, ám valójában ez csak arra volt jó, hogy a valódi fehérvári henger beinduljon. Merthogy a második harmad utolsó 16 percében ellenállhatatlan volt a Volán: Kuralt kétszer, Mihály, Hári, Bartalis és Leavens egyszer-egyszer köszönt be, így biztossá téve a következő szezonbeli BL-szereplést érő győzelmet (1-8)!
A záró harmadban csak a különbség volt a kérdés, a népes Fehérvár AV19-tábor vígan dalolhatta végig a záró harmadot, s persze ünnepelhette meg a mieink 9. találatát, amely Fournier nevéhez fűződött. Az este során 6 pontot jegyző Hári (2 gól 4 assziszt) és a 3 gólpasszos Nielssen vezette székesfehérvári klub ezzel a győzelemmel második helyről várhatja majd a playoffot, ráadásul jövőre fennállása során második alkalommal indulhat majd a jégkorong Bajnokok Ligájában.

A Black Wings Linz gólgazdag mérkőzésen verte a szlovén Ljubljanát, a Bolzano pedig simán múlta felül a biztos alapszakaszgyőztes Klagenfurtot. A Villach a rájátszásról 19 év után először lemaradó Vienna Capitals vendégeként tudott nyerni, a Val Pusteria pedig a BL-indulást jelentő második helyről lemaradó Salzburgot rendezte le. És ezzel ideiglenesen a tabella 7. helyére ugrott, igaz, a havazás miatt elhalasztott Innsbruck – Asiago párharc eredménye ezen a tényen még változtathat.