Jégkorong

ICE-HL: Hosszabbításos győzelemmel kezdte a rájátszást a Fehérvár AV19

A Hydro Fehérvár AV19 házigazdaként hosszabbításban kerekedett az olasz HC Pustertal Wölfe fölé, ezzel szerzett előnyt az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének első mérkőzésén, vasárnap. Az alapszakaszban a két csapat egymás elleni meccsét mind a négyszer a magyar együttes nyerte rendes játékidőben. Ezúttal korán vezetést szerzett a házigazda, az olasz csapat a második húsz percben fordítani tudott. A Fehérvár Timothy McGauley révén a hajrában ráadásra mentette, majd Anze Kuralt a hosszabbításban eldöntötte a találkozót. A párharc második meccsét hétfőn játsszák, ugyancsak Székesfehérváron. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Fehérvár javára.

Az alapszakaszgyőztes Klagenfurt meglepetésre hazai pályán 2-0-ra kikapott a Vorarlberg ellen. A Salzburg 4-0-ra győzött a Black Wings Linzzel szemben és a Bolzano is nyerni tudott, 5-2-re múlták felül a Villach csapatát. Hétfőn csak a Fehérvár AV19 és a Pusztertal Wölfe lépnek jégre, a másik három párharc második meccseit kedden 19:15-től játsszák.

Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongliga negyeddöntőinek eredményei, első mérkőzések:

• Hydro Fehérvár AV19-HC Pustertal Wölfe (olasz) 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

A Fehérvár gólszerzői: Phillips (2.), McGauley (55.), Kuralt (63.)

• Klagenfurt-Vorarlberg 0-2
  • Salzburg-Black Wings Linz 4-0
  • Bolzano-Villach 5-2

(Borítókép: Facebook / Hydro Fehérvár AV19)