Ibra eldöntötte, kettős sikerrel nyolc között a PSG

Nem indult jól a meccs a londoniaknak, a mérkőzés első perceitől fölényben volt a PSG, ennek ellenére először Diego Costa találta el a kaput. A párizsi fölény hamar góllá érett, a 16. percben Ángel Di Maria szöktette Zlatan Ibrahimovicot, aki remekül adott középre, Adrien Rabiot pedig remekül érkezett és Thibaut Courtois kapujába lőtt.

""

A Chelsea megilletődött a góltól, de viszonylag hamar összeszedték magukat a Kkek, jöttek a helyzetek is majd a 27. percben egy remek Willian-akció és gólpassz után Diego Costa csapta be Thiago Silvát és lőtt Kevin Trapp kapujába.

Az első félidő végén még Costa lőtt egyet, de az eredmény már nem változott.

""

Fordulás utána a Chelsea uralta a játékot, főleg Willian volt elemében, de a 60. percben le kellett cserélni Costát, ami érezhetően megviselte a társakat. Innentől átvette az irányítást a PSG és a 67. percben jött is a kegyelemdöfés.

Di Maria centerezésére érkezett tökéletesen Ibarhimovic, aki megszerezte 50. európai kupagólját, a történelemben 14. játékosként. Érdekesség, hogy a svéd először tudott betalálni egy egyenes kieséses párharc mindkét összecsapásán.

Ezzel gyakorlatilag megpecsételődött a Chelsea sorsa, a játékosok is érezteék, hogy innen már nem fognak három gólt szerezni. a vendégeknek akadt még pár helyzetük, de az utolsó 20 percben már szinte mindenki a hármas sípszót várta.

Kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc csapat közé a Paris Saint-Germain.

Chelsea (angol)–PSG (francia) 1–2 (Diego Costa 27., ill. Rabiot 16., Ibrahimovic 67.)
Továbbjutott: a PSG, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel

London, Stamford Bridge, 41 000 néző. V: Brych (német)
CHELSEA: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanovics, Kenedy – Mikel, Fabregas – Pedro, Willian, E. Hazard (Oscar, 77.) – Diego Costa (B. Traoré, 60.). Menedzser: Guus Hiddink
PSG: Trapp – Marquinhos, Th. Silva, David Luiz, Maxwell – Motta, Rabiot, Matuidi (Van der Wiel, 87.) – Lucas Moura (Pastore, 77.), Ibrahimovic, Di María (Cavani, 82.). Vezetőedző: Laurent Blanc

Eddig a nyolc közé jutottak: PSG, Benfica, Wolfsburg, Real Madrid

Videókhoz görgessen lejjebb!

PERCRŐL-PERCRE

VÉGE! A PSG A NYOLC KÖZÖTT!

Még két perc hosszabbítás jön, de már mindenki a végét várja.

90 perc: Ivanovics nehezen bírja cérnával, egy könyökésrt kapott sárgát

86. perc: Matuidi kapott egy sárgát mezhúzásért

82. perc: Di Maria helyére Cavani érkezik

80. perc: Kezd kellemetlen lenni a helyzet Hiddink csapatának, olléznak a francia nézők, közben Courtois védi Ibra kísérletét

78. perc: A PSG is cseélt, Lucas helyére Javier Pastore érkezett

77. perc: Oscar érkezik a helyére

76. perc: Hazard harcolt ki egy szögletet, majd mutatja, hogy cserére lesz szüksége

73. perc: Lélekben talán már feladták a haziak, kapura teljesen veszélytelenek.

67. perc: GÓÓÓÓL! Ibra maga is betalál! Di Maria beadására érkezett remekül a svéd támadó, Courtois verve volt, kettőt kéne rúgnia a Chelsea-nek… Egészen pontosan hármat!

65. perc: Willian lövését ütötte ki Trapp, majd Hazard küldte vissza a kipattanót, de ezt is védte a német kapus. Továbbra is egy gól az angolok hátránya.

63. perc: Ibra vitte be a tizenhatoson belülre a labdát, majd kisodródva Courtois-ba vágta a labdát

60. perc: Diego Costát le kell cserélni, Bertrand Traoré érkezik a helyére, komoly érvágás!

58. perc: Pedro lőtt kapu mellé

52. perc: Willian várta a szabadrúgást, de nem kapta meg, a túloldalon Mikel vágta fel Lucast, a nigériai kapott egy sárgát

49. perc: Megint Willian hozott össze egy helyzetet, visszagurított labdáját Costa, majd Pedro is a védők lábába lőtte

Érkeznek a csapatok, a PSG kezdi a második félidőt.

FÉLIDŐ

45+1: Costa lőtt, majd szögletre tisztázták a Trappról kipattanó labdát

45. perc: Fabregas "Dejongozott" egyet, Motta kapta, a spanyol is sárgás most már

41. perc: Thiago Motta is besárgult, Fabregast borította fel

40. perc: Willian nyargalt a jobbszélen, majd Fabregas lőtt, de nem talált kaput

34. perc: Előbb Ibra fejesét fogja Courtois, majd Rabiot kap sárgát, Costát rúgta fel

32. perc: Di Maria kapott egy csomagot Fabregastól, nehezen állt talpra

27. perc: GÓÓÓL! Diego Costa kapott labdát Williantól, megbolondította Thiago Silvát és ballal a PSG kapujába lőtt.

25. perc: Pedro ügyetlenkedett el egy kisebb helyzetet

""

Rabiot gólja

22. perc: Éledezik a Chelsea, Hazard kevergetett a tizenhatoson belül, majd Diego Costa volt lesen.

19. perc: Eddig is jobb volt a PSG, de érezhetően megfogta a gól a Chelsea-t, többet birtokolja a labdát Blanc csapata.

16. perc: GÓÓÓL! Zatan Ibrahimovic bepasszolt labdájára érkezett remekül Adrien Rabiot!! Összesítésben már 1-3!

15. perc: Willian pakolt oda egyet Mottának.

10. perc: Ibrahimovic lőtt, de Azpilicueta blokkolt

6. perc: Di Maria gurította el a labdát Courtois mellett, de Ivanovics visszafutva felszabadított

A 3. percben máris Trapp védett egyet, Diego Costa tüzelt a német kapujára.

A Chelsea kezdte a meccset, tiszta kékben a haziak, fehérben a PSG.

Az angolok egyébként az utóbbi 13 idényből 12. alkalommal jutottak az egyenes kieséses szakaszba, a PSG pedig zsinórban negyedszer, ami klubrekordot jelent.

A ma esti kezdőcsapatok:

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanovics, Kenedy – Mikel, Fabregas – Pedro, Willian, Hazard – Diego Costa

PSG: Trapp – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Thiago Motta, Rabiot – Matuidi, Di Maria, Moura – Ibrahimovic

""

A két együttes a 2014 tavaszán is találkozott, akkor a Chelsea lépett tovább a negyeddöntőből, tavaly pedig a PSG járt sikerrel a nyolcaddöntőben. A mostani párharc első mérkőzését házigazdaként a párizsiak nyerték 2–1-re.

Az angol bajnoki címvédő vezetőedzője, Guus Hiddink szerint hátrányuk miatt nem ők a párharc esélyesei, de azt ígérte, rendkívül kemény ellenfelei lesznek a franciáknak.  „Jó csapatunk van, és már visszanyertük az önbizalmunkat. Motiváltnak kell lennünk szerdán, és a játékosoknak maximális összpontosításra lesz szükségük" – vélekedett a 69 éves holland edző.

José Mourinho decemberi menesztése óta a rosszul rajtoló londoniak veretlenek a Premier League-ben, de még mindig tíz pont a hátrányuk a tabellán a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik helyen álló Manchester Cityvel szemben. A PSG 36 fordulóból álló veretlenségi sorozata február végén szakadt meg, de listavezetőként még mindig 23 pont az előnye a második helyezett Monacóhoz képest.

David Luiz, a párizsi klub brazil védője 2012-ben a Chelsea-vel nyert Bajnokok Ligáját, tavaly viszont már a franciák színeiben szerzett gólt a Stamford Bridge-n. A mostani visszavágó előtt azt nyilatkozta, hogy továbbra is nagy szeretettel gondol a londoni Kékekre, de természetesen eltökélt a PSG továbbjutása mellett. „Ugyanúgy tisztelem és szeretem a Chelsea-t, mint korábban, de remélem, ezúttal is mi fogunk nyerni. Londonban és a klubnál is nagyon boldog voltam, átéltem ott néhány nagy pillanatot, de immár a PSG-ben játszom és a feladatomra koncentrálok" – mondta David Luiz.