Ibra döntött, megvan Mourinho első kupája a United kispadján

""

Hagyományosan az angol klubfutball nyitányaként egy héttel a bajnokság rajtja előtt megmérkőzik egymással az aktuális bajnok és az FA-kupa győztese. Utóbbi jogán lehetett ott a Manchester United, José Mourinho első „vörös” tétmeccsén.

Az újak közül Eric Bailly és Zlatan Ibrahimovic is kezdett a Wembleyben.

A meccs első gólját az FA-kupát is eldöntő Jesse Lingard szerezte, aki egy remek szólót követően lőtt Kapser Schmeichel kapujába.

A második félidőben Jamie Vardy használta ki Marouane Fellini kapitális hibáját és kiegyenlített. A belga játékos röviden gurított haza, Vardy pedig köszönte szépen és higgadtan egyenlített.

Mindkét csapat ment a végső sikerért, de a United svéd klasszisa eldöntötte a meccset. Ibrahimovic remekül emelkedett és a levegőben megverte a Leicester védőjét, Wes Morgant Antonio Valencia remek beadása után.

José Mourinho tehát trófeával mutatkozott be a Manchester United kispadján, de anno ugye ugyanez sikerült David Moyesnak is…

ANGOL SZUPERKUPA (COMMUNITY SHIELD)
Leicester City–Manchester United 1–2 (0–1) G: Vardy (52.), ill. Lingard (32.), Ibrahimovic (83.)
London, Wembley Stadion. V: Pawson

Leicester City: Schmeichel – D. Simpson (L. Hernández, 63.), Huth (Ulloa, 89.), Morgan, Fuchs (Schlupp, 80.) – Mahrez, Drinkwater, A. King (Mendy, 63.), Albrighton (D. Gray, a szünetben) – Okazaki (Musa, a szünetben), Vardy. Menedzser: Claudio Ranieri

Manchester United: De Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Rojo, 69.) – Carrick (Herrera, 61.), Fellaini – Lingard (Mata, 63.; Mhitarjan, 93.), Rooney (Schneiderlin, 88.), Martial (Rashford, 70.) – Ibarhimovic. Menedzser: José Mourinho