Husztiék továbbmentek, Juhászék döntetlent játszottak

Hajduk Split – Zenit 2-3

A Zenit Szentpétervár Huszti Szabolccsal a kezdőben a továbbjutás kiharcolásáért lépett pályára a Hajduk Split otthonába, ehhez csupán pontot kellett szereznie a múlthéten edzőváltáson áteső horvát riválisa ellen. Az első játékrészre nem lehetett panasz, mindkét együttes támadólag lépett fel, helyzetek is akadtak, majd a 32. percben egy szöglet utáni kipattanót Aleksei Ionov gurított a kapuba, vezetett a Zenit (0-1). A fordulás után dupláztak a vendégek, a magyar válogatottól átmenetileg visszavonuló Huszti végezhetett el egy büntetőt, amit a bal alsó sarokba helyezett (0-2). Az 51. percben Rosina pillanatai következtek: az olasz támadó előbb még tizenegyest hibázott (Subasic kapus bravúrral védett), az ismétlésből azonban háromgólosra növelte csapata előnyét (0-3). A Hajduk játéka igencsak későn, a 70. perctől kezdett összeállni, ekkor Marin Ljubicic félfordulatból kozmetikázta az eredményt (1-3), majd a 83. percben Malafejev hibáját követően Ante Vukusic is betalált (2-3). De mindez már kevés volt, Luciano Spalletti csapata megőrizte százszázalékos mérlegét a G –csoportban, és négy mérkőzés után már biztos továbbjutó.

AEK Athén – Anderlecht 1-1

Két azonos pontszámmal álló együttes feszült egymásnak: a görög AEK az odavágón elszenvedett vereségét szerette volna feledtetni szurkolóival a Juhász Rolandot is foglalkoztató Anderlecht ellen. A hazaiak támadásait elsősorban a brazil Leonardo építette, a túloldalon Romelu Lukaku kezdett nagy lendülettel, valamint Juhász előtt is adódott egy ígéretes gólszerzési lehetőség, de a helyzetek kimaradtak. A második játékrész elején vezetést szerzett az AEK, Juhász szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, Ismael Blanco pedig értékesítette azt (1-0). Csupán öt perc kellett a vendégeknek az egyenlítéshez, az 53. percben egy tetszetős támadás végén Jan Polák közelről talált a hálóba (1-1). A hátralévő játékidőben a vezetés is összejöhetett volna a vendégeknek, ebből végül nem lett semmi, így továbbra is nyílt a küzdelem a még kiadó továbbjutó helyért.