Magyar foci

Huszti volt a hétvége legjobb magyarja – Légióskörkép

""

AUSZTRIA

Az Osztrák Bundesliga 19. fordulójában Sáfár Szabolcs csapata, az Innsbruck a Rapid Wientől kapott ki és továbbra is sereghajtó, Szabics Imre pedig a 88. percben állt be csereként a Salzburggal ikszelő Sturmba.

Osztrák Bundesliga, 19. forduló:
Sturm Graz – Salzburg 1-1 (Szabics Imre a a 88. percben állt be)
Rapid Wien – Wacker Innsbruck 2-1 (Sáfár Szabolcs védte a vendégek kapuját)

BELGIUM

A Belga Pro League 19. fordulójában Bodor Boldizsár és Köteles László a kispadon ülte végig csapata kiütéses győzelmét, Juhász Roland pedig szokás szerint a keretben sem volt.

Belga Pro League, 19. forduló:
Genk Lierse 4-1 (Köteles László a Genk kispadján ült)
Beerschot – Cercle Brugge 7-1 (Bodor Boldizsár a hazai kispadon ülte végig a meccset)
Mons – Anderlecht 0-5 (Juhász Roland a keretben sem volt a vendégeknél)

CIPRUS

A ciprusi bajnokság 13. fordulójában Leandro és csapata a Graszl Károllyal és Kovács Zoltánnal felálló Nea Salamist verte. Sebők Zsolt kispados volt a Paphosban.

1. Division, 13. forduló:
Nea Salamis – Omonia Nicosia 0-1 (Kovács Zoltán és Graszl Károly a hazaiaknál, Leandro a vendégeknél játszott végig)
Olympiakos Nicosia – Paphos 3-1 (Sebők Zsolt kispados volt a vendégeknél.

DÁNIA

A dán Superligában Vadócz Krisztián csapata, a negyedik helyen álló OB az Aalborghoz látogatott volna, ám a meccset elhalasztották.

Superliga, 20. forduló:
OB – Esbjerg 3-0 – elhalasztva

""

ANGLIA

A Premier League-ben Gera Zoltán kezdő volt az Arsenal ellen a West Bromwich Albionban, a 76. percben lecserélték. Bogdán Ádám szokás szerint végig a pályán volt a Bolton Wanderersben a Championshipben.

Premier League, 16. forduló:
Arsenal – West Bromwich Albion 2-0 (Gera Zoltán 76 percet töltött pályán kezdőként)
Championship, 21. forduló:
Huddersfield Town – Bolton Wanderers 2-2  (Bogdán Ádám védte a Bolton kapuját, kapott egy sárga lapot a 42. percben.)

GÖRÖGORSZÁG

A görög SuperLeague-ben Megyeri Balázs továbbra is kispados, ezúttal a Panathinaikosz elleni rangadót hagyta ki, Fülöp Márton viszont stabil kezdő az Aszterasz Tripoliszban.

Super League, 14. forduló:
Aszterasz Tripolisz – Arisz 1-1 (A hazaiak kapujában ezúttal is Fülöp állt)
Panathinaikosz – Olympiakosz Pireusz 2-2 (Megyeri Balázs ezúttal is a kispadon ülte végig a találkozót)

""

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga négy magyar játékosa Stieber Zoltán sérülés miatt hiányzott a Greuther Fürth-ből, Szalai Ádám 90 percet játszott a vereséget szenvedő Mainzban, Hajnal Tamás pedig a kispadon ragadt a Stuttgartban.

Sokkal jobbann örülhet Huszti Szabolcs, aki két értékesített tizenegyes góljával oroszlánrészt vállalt a Hannover Leverkusen elleni győzelméből. A légióst a 93. percben cserélték le.  Íme a gólok:

Bundesliga, 16. forduló:
Freiburg – Greuther Fürth 1-0 (Stieber Zoltán nem volt a vendégek keretében)
Mönchengladbach – Mainz 2-0 (Szalai Ádám végig játszott a vendégeknél.)
Stuttgart – Schalke 3-1 (Hajnal Tamás kispados volt)
Hannover – Bayer Leverkusen 3-2 (Huszti Szabolcs két gólt rúgott, a 93. percben cserélték le.)

IZRAEL

Az izraeli Ligat HA’AL-ban Hrepka Ádám kispados volt a Bnei Jehudában.

Liga HA’AL, 13. forduló:
Bnei Jehuda – Ashdod 2-0 (Hrepka Ádám kispados volt)

OLASZORSZÁG

Tőzsér Dániel a Serie A 16. fordulójában ismét kezdő volt a Genoában, ezúttal 57 percig lehetett a pályán. Egy osztállyal lejjebb Feczesin Róbert kispados volt az Ascoliban, csakúgy, mint Filkor Attila a Bariban.

Serie A, 16. forduló:
Pescara – Genoa 2-0 (Tőzsér Dániel 57 percet játszott kezdőként)
Serie B, 18. forduló:
Hellas Verona – Ascoli 3-1 (Feczesin Róbert kispados volt a vendégeknél)
Spezia – Bari 3-2 (Filkor Attila kispados volt a vendégeknél)

""

OROSZORSZÁG

Az orosz bajnokságban a Dinamo Moszkva ezúttal Dzsudzsák Balázs nélkül győzött, Koman Vladimir csereként játszott, Priskin Tamás pedig végig pályán volt csapatában.

Premjer Liga, 19. forduló:
Tyerek Groznij – Dinamo Moszkva 1-2 (Dzsudzsák Balázs nem játszott a vendégeknél)
Rosztov – Krasznodar 2-3 (Koman Vladimir a 69. percben állt be a vendégkehez)
Kuban Krasznodar – Alanyija Vlagyikavkaz 0-0 (Priskin Tamás végig játszott a vendégeknél)

HOLLANDIA

Az Eredivisie-ben Babos Gábor végig játszott a Nijmegenben, Horváth gábor kispados volt a Den Haagban, Németh Krisztián 89 percet kapott az őrült meccset játszó Rodában, amelynek kispadján ott ült Kádár Tamás, a vendég Heerenveen tartalékjai között pedig Otigba Kenneth.

Eredivisie, 16. forduló:
RKC Waalwijk – NEC 2-0 (Babos Gábor végigvédte a találkozót a vendégeknél)
ADO Den Haag – PEC Zwolle 2-2 (Horváth Gábor kispados volt a hazaiaknál)
Heerenveen – Roda 4-4 (Németh Krisztián 89 percet játszott a vendégeknél, Otigba Kenneth a hazai, Kádár Tamás a vendég kispadon ült)

ROMÁNIA

Vass Ádám ismét kezdőként lépett pályára a Clujban. A magyar középpályás végigjátszotta a Ceahlaul Piatra Neamt elleni mérkőzést.

Liga I, 19. forduló:
CFR Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt 3-2 (Vass Ádám végig játszott a hazaiaknál)

SPANYOLORSZÁG

A Primera División 15. fordulójában Pintér Ádám csapata, a Zaragoza hétfőn este lép pályára a Rayo Vallecano ellen.