Magyar foci

Huszti sérülése borzolja a kedélyeket, Bajner bemutatkozott a Dortmundban – Légióskörkép

ANGLIA

A Premier League-ben szereplő, sérült Gera Zoltánt nélkülöző West Bromwich Albion 2-1-re legyőzte a Sunderland csapatát, ezzel feljött a hetedik helyre. A Championshipben szereplő, Bogdán Ádámmal felálló Bolton Wanderers hazai pályán 4-1-re ütötte ki a feljutó helyen álló Hull Cityt, és feljött a tabella 15. helyére.

Premier League, 27. forduló:
West Bromwich Albion (7.) – Suncedrland (15.) 2-1 (Gera Zoltán sérült)
Championship, 34. forduló:
Bolton Wanderers (15.) – Hull City (3.) 1-1 (Bogdán Ádám védte a hazaiak kapuját)

AUSZTRIA

A 22. fordulóval folytatódott az osztrák Bundesliga, melynek két magyarja közül a Sturm Grazban légióskodó Szabics Imre sérüléssel bajlódik, Sáfár Szabolcs viszont végigvédte csapata, a Wacker Innsbruck mérkőzését.

Osztrák Bundesliga, 22.. forduló:
Wacker Innsbruck (9.) – Mattersburg (7.) 2-0 (A hazaiak kapuját Sáfár Szabolcs védte)
Sturm Graz (4.) – Wolfsberger AC (6.) 1-3 (Szabics Imre sérült)

BELGIUM

A liga már csak két magyarja közül Köteles László gól nélkül hozta le a meccsét a Standard Liege ellen, míg Bodor Boldizsár kispadozott a vereséget szenvedő, kieső helyen álló Beerschotban..

Pro League, 28. forduló:
Standard Liege (4.) – Genk (3.) 0-0 (Köteles László védte a hazaiak kapuját)
Beerschot (15.) – Lierse (14.) – 1-3 (Bodor Boldizsár a hazaiak kispadján ült)

GÖRÖGORSZÁG

A görög Super Leauge a 23. fordulóját rendezték a hétvégén. Fülöp Márton és Lencse László csapata, a tabella második helyén álló Aszterasz Tripolisz 1-0-ra verte hazai pályán a Levadiakosz együttesét. Fülöp végig játszott, Lencse a 31. percben csereként állt be, és egy sárga lapot kapott. Megyeri Balázs csapata, a listavezető Olimpiakosz is győzött: a pireusziak a magyar hálóőrrel soraikban verték az Arisz Szalonikit.

Super League, 23. forduló:
Aszterasz Tripolisz (2.) – Levadiakosz (7.) 1-0 (Fülöp Márton végig a pályán volt, Lencse László csereként beállva 60 percet kapott, a 61. percben sárga lapot kapott)
Olimpiakosz Pireusz (1.) – Arisz Szaloniki 2-1 (Megyeri Balázs védte a hazaiak kapuját)

HOLLANDIA

Németh Krisztián csapata – a sérült magyar légiós nélkül – nagy vereségbe futott bele az Utrecht otthonában az Eredivisie 23. fordulójában. Horváth Gábor ezúttal sem volt a keret tagja a Den Haag Ajax elleni bravúros pontszerzése alkalmával, Babos Gábor viszont ismét a NEC kapuját védte, és szerzett csaaptával három pontot.

Eredivisie, 24. forduló:
Utrecht (6.) – Roda JC (16.) 4-0 (A sérült Németh Krisztián nem volt ott a Roda keretében)
Willem II (18.) – NEC Níjmegen 2-3 (Babos Gábor védte a vendégek kapuját)
Ajax (2.) – ADO Den Haag (8.) 2-1 (Horváth Gábor nem volt kerettag)

IZRAEL

Hrepka Ádám csapata két mérkőzést is játszott a héten. Előbb a listavezető Maccabi Tel Avivtól úgy kaptak ki, hogy a 90. percben még vezettek, majd a hétvégén újabb vereség következett a közvetlen rovális Shmona ellen.

Ligat ah’Al, 23. és 24. forduló:
Bnei Yehuda (5.) – Maccabi Tel Aviv (1.) 2-3 (Hrepka Ádám kezdőként 74 percet játszott)
Ironi Kirjat Shmona (4.) – Bnei Yehuda (5.) 2-0

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 16. fordulójában Lovrencsics Gergő 20 percet kapott a Lech Poznan csapatában.

Ekstraklasa, 16. forduló:
Ruch Chorzów (14.) – Lech Poznan (2.) 0-4 (Lovrancsics Gergő a 69. percbe állt be a vendégekhez)

NÉMETORSZÁG

Németországban örömre és szomorúságra is volt okunk. Huszti Szabolcs ugyan előbb értékesített egy tizenegyest a Hamburg ellen, de ezt követően megsérült és cserét kért. A Fürthben egyik magyar sem lépett pályára, és Hajnal Tamás sem került a keretbe a Stuttgartban. Szalai Ádám gólpasszig jutott az ikszelő Mainzban, míg Bajner Bálint ezúttal már bemutatkozhatott a Borussia Dortmund csapatában. A másodosztályban Király Gábor győztes csapat tagja volt, az 1860 München a listavezető Eintracht Braunschweiget győzte le.

Bundesliga, 22. forduló:
Hannover 96 (7.) – Hamburger SV (6.) 5-1 (Huszti Szabolcs gólt rúgott, majd cserét kért. Sérülése lehet hogy súlyos.)
Greuther Fürth (18.) – Bayer Leverkusen (3.) 0-0 (Varga József eltiltása miatt nem léphetett pályára, a sérült Stieber nem volt kerettag a Fürth-ben)
FSV Mainz 05 (8.) – Wolfsburg (15.) 1-1 (Szalai Ádám végig a pályán volt, egy gólpasszig jutott)
VfB Stuttgart (11.) – Nürnberg (14.) 1-1 (Hajnal Tamás nem szerepelt a keretben)
Borussia Mönchengladbach (10.) – Borussia Dortmund (2.) 1-1 (Bajner Bálint első tétmeccsén 20 percet kapott a német ccímvédőnél)
Bundesliga 2, 23. forduló:
Eintracht Braunschweig (1.) – 1860 München (5.) 0-1 (Király Gábor végigvédte a mérkőzést)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban szereplő Tőzsér Dániel a kispadról nézte végig, amint csapata, a Genoa ikszel a Palermo otthonában.. A Serie B-ben Filkor és Laczkó csapatuk keretébe sem fért oda, Feczesinék meccsét elhalasztották.

Serie A, 26. forduló:
Palermo (20.) – Genoa CFC (17.) 0-0 (Tőzsér Dániel a kispadon ült)
Serie B, 27. forduló:
Vicenza (20.) – Sassaulo (1.) 0-1 (Laczkó Zsolt nem volt ott a hazaiak keretében)
Pro Vercelli (21.) – Bari (19.) 0-0 (Filkor Attila a keretben sem volt a hazaiaknál)
A Cesena (16.) – Ascoli (12.) mérkőzést elhalasztották

SPANYOLORSZÁG

Pintér Ádám kezdőként lépett pályára az Osasuna otthonában, és az 54. percben sárga lapot kapott a Zaragoza magyar légiósa. A találkozón egyébként összesen 14 sárga lapo (!) osztott ki a bíró.

Primera División, 25. forduló:
Real Zaragoza (16.) – Valencia (5.) 2-2 (Pintér Ádám a kispadról nézte végig a találkozót)