Magyar foci

Hrepka újra betalált, alig játszottak a magyarok – Légióskörkép

ANGLIA

A West Bromwich Albion meccse elmaradt a Premier League 33. fordulójában a Manchester City FA Kupa-elődöntője miatt. Bogdán Ádám végigvédte a Bolton meccsét a másodosztályban, Futács Márkó viszont a keretben sem volt.

Premier League, 33. forduló:
Manchester City – West Bromwich Albion – elhalasztva (Gera Zoltán sérült)
Championship, 42. forduló:
Bristol City – Bolton Wanderers (Bogdán Ádám végig a pályán volt)
Blackpool – Burnley 1-0 (Futács Márkó nem került a keretbe a vendégeknél)

AUSZTRIA

A 29. fordulóban a Sturm Graz Szabics Imre nélkül ikszelt az Austria Wiennel, Sáfár Szabolcs pedig végig a pályán volt a Wacker Innsbruck meccsén.

Osztrák Bundesliga, 29. forduló:
Sturm Graz – Austria Wien 1-1 (Szabics Imre nem volt a keretben)
Admira – Wacker Innsbruck 4-3 (Sáfár Szabolcs végig a pályán volt a hazaiaknál)

CIPRUS

A liga két magyarja közül Graszl Károly a félidőben szállt be az Ethnikos Achnas ellen a Nea Salamis csapatába, Leandro végig a pályán volt az Omonia Nicosiában.

1. Division, rájátszás:
AEK Larnaca – Omonia Nicosia 0-2 (Leandro végig a pályán volt.)
Nea Salamis – Ethnikos Achnas 1-2 (Graszl Károly a félidőben állt be.)

GÖRÖGORSZÁG

A görög Super Leauge 29. fordulóját rendezték a hétvégén. A már bajnok Olimpiakosz Megyeri Balázzsal a kapujában 1-1-es döntetlent játszott a Panathinaikosszal, az Aszterasz pedig Fülöp Márton nélkül, Lencse Lászlót az 57. perctől bevetve kapott súlyos verést.

Super League, 29. forduló:
Olimpiakosz – Panatinaikosz 1-1 (Megyeri Balázs végigvédte a meccset a hazaiaknál)
Arisz – Aszterasz Tripolisz 5-1 (Fülöp Márton nem volt a keretben, Lencse László az 57. percben állt be.)

HOLLANDIA

Az Eredivisie 30. fordulójában a Breda a sérült Németh Krisztián nélkül ikszelt, a Groningen ellen 3-1-re veszítő Heerenveenbe ezúttal nem nevezték Otigba Kennethet, az NEC pedig Babos Gáborral a soraiban kapott ki.

Eredivisie, 30. forduló:
NAC – NEC 2-0 (Babos Gábor végig védett)
Heerenveen – Willem II 3-2 (Otigba Kennethet nem nevezték)
Roda – Vitesse 3-3 (Németh Krisztián sérült)

IZRAEL

Hrepka Ádám csapata, a Bnei Jehuda 2-2 es döntetlent játszott az izraeli bajnokság rájátszásának 5. fordulójában a Maccabi Tel-Avivval, csapata első gólját Hrepka Ádám szerezte.

Ligat ah’Al, rájátszás, 5. forduló:
Bnei Yehuda – Ironi Kirjat Shomona 1-1 (Hrepka Ádám nem tudni, ott volt-e a keretben)

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 22. fordulójában Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan hétfőn este lép pályára.

Ekstraklasa, 22. forduló:
Piast Gliwice – Lech Poznan, 04.15., 18.30

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 29. fordulójában csak Szalai Ádám és Varga József lépett pályára a magyarok közül. A Stuttgart Hajnal Tamás nélkül nyert, Huszti Szabolcs pedig továbbra is sérült. A másodosztályban Király Gábor ismét nem hiányzott az 1860 Münchenből.

Bundesliga, 29. forduló:
Greuther Fürth – Borussia Dortmund 1-6 (Varga Józsefet a félidőben lecserélték
Mainz – Hamburg 1-2 (Szalai Ádám végig a pályán volt)
Stuttgart – Mönchengladbach 2-0 (Hajnal Tamás kispados volt.)
Bundesliga 2, 29. forduló:
St. Pauli – 1860 München 3-1 (Király Gábor végig védett a vendégeknél, a 66. percben kapott egy sárgát.)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban a Genoa Tőzsér Dániel nélkül ikszelt a Sampdoriával. A másodosztályban Feczesin Róbert kezdő volt az Ascoliban, Filkor Attila padozott a Pro Vercelliben, mint ahogy Laczkó Zsolt is a Vicenzában.

Serie A, 32. forduló:
Genoa – Sampdoria 1-1 (Tőzsér Dániel nem játszott)
Serie B, 35. forduló:
Ascoli – Modena 2-3 (Feczesin Róbert végigjátszotta a meccset)
Crotone – Pro Vercelli 2-1 (Filkor Attila kispados volt)
Novara – Vicenza 3-1 (Laczkó Zsolt kispados volt)

OROSZORSZÁG

Az orosz első osztály legutóbbi játéknapján Dzsudzsák Balázs a 93. percig volt a pályán a Dinamo Moszkva CSZKA Moszkva elleni rangadóján. Koman Vladimir nem volt a Krasnodar keretében, az Alanyija pedig ma lép pályára.

Premjer Liga, 24. forduló
Dinamo Moszkva – CSZKA Moszkva 0-0 (Dzsudzsák Balázst a 93. percben cserélték le)
Krasznodar – Krilja Szovjetov Szamara 0-3 (Koman Vladimir nem volt keretben.)
A Priskin Tamást foglalkoztató Alanyija Vlagyikavkaz hétfőn játszik a Mordovia Szaranszkkal

SPANYOLORSZÁG

A spanyol bajnokságban Pintér Ádám nem volt ott a keretben a Barcelona elleni 3-0-s vereség alkalmával a Real Zaragozában.