""

Persze mindegyikük elég könnyű ellenfelet kapott. Otthon a Chelsea-nek a Burnleyt, a Leicester a Swansea-t, az Arsenal pedig idegenben a Watfordot fektette kétvállra.

A londoni Kékek már a 9. percben megszerezték a vezetést Hazard révén. A belga Matics passzából sprintelt egy hatalmasat Hazard, majd 17-ről a bal alsóba tekert. 1-0!

Ezután sem állt meg a Conte-gárda – nem sokkal később kapu előtti kavarodás után megint Hazard lőtt kapufát -, de Costa ordító helyzet-kihagyása is megér egy misét.

Az újonc Burnley-nek momentuma nem volt, a 43. percben pedig megkapták a másodikat is. Willian a jobbösszekötő helyén kapott labdát, igazított egyet-ekettőt rajta, majd külsővel kilőtte a hosszú alsó sarkot. Szépségdíjas találat volt!

A Burnley-ből egyetlen játékos – az angol válogatott kapus, Tom Heaton – állt viszonylag a helyzet magaslatán. A többiek viszont egyáltalán nem, így csak idő kérdése volt, mikor jön a harmadik.

Az pedig jött: a 89. percben a két csere, Pedro és Victor Moses játszott össze – előbbi bal oldali beadására szépen érkezett a nigériai, és becsúszva tette a labdát a hálóba. 3-0!

A sima győzelemmel hibátlanok a Kékek, és vezetik a tabellát. A Burnley három ponttal a 13. helyen áll.

""

Az Arsenal szintén a 9. percben szerzett vezetést: Özil beadásánál Amrabat úgy érezte, a védekezésnek a legjobb módja az, ha fejbecsapja Alexis Sánchezt. Végülis gól nem lett belőle, büntető viszont igen, amit Santi Cazorla helyezett a kapu közepébe. 0-1!

Eze után inkább a Watfordnak voltak helyzetei (többek között Troy Deeney alig fejelt mellé, de a 250. Arsenal-meccsét ünneplő Koscielny is megdolgoztatta Petr Cech-t), a 42. percben viszont mégis az Ágyúsok szerezték a második gólt. Walcott ment el a jobb oldalon, és beadását Sánchez pont úgy törte el, hogy az Gomesen és a visszafutó Kaboulon is átpattant. Prödl csak a gólvonal túloldaláról tudta kiemelni. 0-2!

A szünet előtt, a hosszabbításban pedig eldőlt a mérkőzés: Mesut Özil egy új tudományba vetette bele magát – a fejelésbe, de a védők úgy nézték ezt, mintha csak szurkolók, nem játékosok lettek volna. Így az a kapu közepébe vágódott. 0-3!

A második félidőben jóval kiegyensúlyozottabb volt a játék, de hát háromgólos előnyben egy csapat megteheti, hogy hátradőljön egy kicsit… Mármint kétgólos előnyben, mert az 57. percben a Juventusből érkező Roberto Pereyra szépített.

Többre azonban nem tellett a Darazsaknak, akik 1 ponttal a 18. helyen tanyáznak; az Arsenal négy ponttal a hetedik.

Győzött ezenkívül a Leicester, amely Vardy és Mahrez gólja mellett kihagyott egy tizenegyest is (Mahrez), a Swansea pedig Leroy Fer révén csak a legvégén tudott szépíteni.

A forduló többi mérkőzésén: Crystal Palace – Bournemouth 1-1 (Scott Dann a hosszabbításban mentett pontot a hazaiaknak), Everton – Stoke City 1-0 (Leighton Baines kapufára lőtt büntetője Shay Givenről pattant be), valamint egy kései gólváltást követően Southampton – Sunderland 1-1.