Magyar foci

Hozta a kötelezőt a Győr a Kecskemét ellen

Számítani lehetett rá, hogy a Győr magához ragadja a kezdeményezést, ennek megfelelően már a 18. percben megszerezte a vezetést a KTE ellen. Némedi védekezett vehemensen a büntetőterületen belül Trajkoviccsal szemben, aki már alig várta, hogy feldobhassa magát.

Mindenestre Andó-Szabó sípja azonnal jelezte, tizenegyes következhet. Pilibaitis magabiztosan értékesített büntetőjével vezetett az ETO, 1-0. A gól után sem áll le a zöld-fehér csapat. Húsz perccel később Bouguerra egy oldalról belőtt labdára érkezett pontosan és az ötösről, mindenkit megelőzve lőtt a kapuba, 2-0.

A két bekapott gól után magára talált a Kecskemét, több ígéretes támadást is vezetett, aminek meg is lett az eredménye a 45. percben. Pilibaitis vitte földre Tökölit a 16-oson belül. A megadott büntetőt Némedi értékesítette, 2-1.

Fordulás után, ahogy az első félidőben is az ETO kezdett aktívabban, Ceolin révén kapufáig jutottak, de a Kecskemét támadásaiban is benne volt az egyenlítés lehetősége Ebala, majd Dosso is gólt szerezhetett volna, azonban több találat már nem született.

Monicomp Liga, 12. forduló
Győri ETO – Kecskeméti TE-ERECO 2-1 (2-1)
Győr, ETO Park. 2500 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor
Győri ETO: Radoszlavljevics – Szabó (Völgyi 15.), Djordjevics, Sztanisics, Fehér – Tokody (Ganugrava 87.), Pilibaitis, Trajkovics, Koltai (Sharashenidze 62.) – Bouguerra, Ceolin
Kecskeméti TE-ERECO:
Ribánszki – Némedi, Alempijevics, Balogh, Mohl – Szavics (Ebala 64.) Litsingi, Foxi, Csukics (Dosso 81.) Bori (Csordás 81.) – Tököli
Gólszerzők: Pilibaitis 11-esből (18.) Bougerra (38.) ill. Némedi 11-esből (45+2)