Hosszú-ügy: Orbán vágja át a gordiuszi csomót?
A miniszterelnök a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában azt mondta, a történet minden szereplőjét ismeri, szereti, és bár a sport nem pártpolitikai kérdés, azonnal felajánlotta az érintetteknek a kormányzati segítséget, hogy sok kiváló ember együttműködése ne lehetetlenüljön el, csak mondják meg, pontosan milyen segítségre is van szükség.
Mint ismeretes, Hosszú Katinka karácsony előtt tartott sajtótájékoztatóján kifejtette, hogy elégedetlen a Magyar Úszó Szövetség teljesítményével és hozzáállásával. Azt kifogásolta, hogy a sikeres kazanyi világbajnokság után augusztusban felkészülése körülményeinek javításában kért segítséget a szervezettől, hogy fenntartsa versenyelőnyét, de ebből semmi nem valósult meg.
Elárulta, akkor "telt be a pohár" nála, amikor a kérések teljesítését a MÚSZ attól tette függővé, hogy az arcát és nevét adja-e a 2017-es vizes vb reklámozásához, miközben eddig azt hangoztatták, hogy "azok kaphatják meg ezt az extra támogatást, akik eredményt hoznak egy világversenyről".
A versenyző szerdán ismét a nyilvánosság elé állt, és kijelentette: nem fogadja el azt a szerződést, amelyet a szövetség ajánlott számára decemberben. Azt mondta, a pénzt elvileg a felkészülésére adná a MÚSZ, de a szerződésben egyetlen kikötés van, hogy vegyen részt a 2017-es budapesti világbajnokság promóciójában. Ezután látványosan széttépte a papírt.
Az ügy folyományaként a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya, Kiss László csütörtökön lemondott posztjáról, azonban Gyárfás Tamás MÚSZ-elnök az MTI-nek azt mondta, nem nyugszik bele a szakember döntésébe, az M4 Sportnak adott telefonos interjújában pedig kijelentette, nem fogadja el Kiss László lemondását. Hozzátette: abban egyezett meg a szakemberrel, hogy hétfőn ismét beszélnek a lemondásáról.
Hosszú kontra MÚSZ – a vita korábbi fejezetei: