Hosszú idő után nem kapott gólt a Real, Bale duplázott

""

A spanyol labdarúgó bajnokság 11. fordulójának vasárnap déli mérkőzésén a listavezető Real Madrid az újonc Leganést fogadta. Az első játékrészben sok futballra utaló jelet nem láthattunk, az elsőre 38 percet kellett várni, amikor Isco szenzációsan ugratta ki Gareth Bale-t, a walesi támadó pedig nem hibázott, ahogy a ráadásban sem, amikor egy szöglet után ő reagált leggyorsabban a kapu előterében, megszerezve ezzel második gólját a mérkőzésen.

A második játékrész elejét viszonylag megnyomta a Real, ám ez nem hozott újabb gólt a hazaiaknak, szemben Álvaro Morata zseniális labdaátvétele és befejezése a 76. percben. Újabb gól már nem született, a Real 3-0-ra győzött a története első élvonalbeli szezonját futó madridi kiscsapat ellen. A királyiak számára jó hír, hogy a 62. percben visszatért Luka Modric, valamint Zinadine Zidane lehetőséget adott James Rodrígueznek is.

A fővárosiak szeptember 18. után úsztak meg ismét kapott gól nélkül egy mérkőzést, azóta sorozatban tízszer mindig kaptak legalább egy gólt a Blancók. Győzelmével a Real Madrid hat ponttal ellépett a tegnap Baszkföldön vereséget szenvedő Atlético Madridtól, valamint a ma este Sevillában vendégeskedő Barcelonától.

Labdarúgás, LaLiga, 11. forduló
Real Madrid-Leganés 3-0 (2-0) gólszerzők: Bale (38., 45+1.), Morata (76.)

később:
Celta Vigo-FC Valencia 16.15
Espanyol-Athletic Bilbao 16.15
Villarreal-Real Betis 18.30
Sevilla-FC Barcelona 20.45

szombaton játszották:
Las Palmas-Eibar 1-0 (0-0) gólsz.: Jo. Viera (90., 11-esből)
Osasuna-Alavés 0-1 (0-0) gólsz.: C. Santos (77., 11-esből)
Real Sociedad-Atlético Madrid 2-0 (0-0) gólsz.: Vela (54., 11-esből), Willian José (75., 11-esből)
Granada-Deportivo La Coruna 1-1 (0-0) gólsz.: Lombán (81.), ill. Andone (64.)

pénteken játszották:
Málaga-Sporting Gijón 3-2 (1-1) gólsz.: Fornals (45.), Sandro Ramírez (65.), M. Santos (78.), ill. Viguera (15.), Cop (49.)

Íme Bale duplája és Morata zseniális helyzetbe kerülése!