Amerikai sportok

Hosszabbításban kapott ki hazai pályán a Miami Heat

Nem megállíthatatlan a Miami Heat csapata. Az idei szezonban már két együttes is bebizonyította ezt. Soron következő ellenfele a Utah Jazz nem csak arra készült, hogy a Heat harmadik legyőzője legyen idén, de az első olyan csapat akart lenni, mely beveszi az AmericanAirlines arénát. Ez hihetetlen izgalmak után sikerült is. A hazai csapat az első két negyedben 19 pontos előnyre tett szert, azonban az utolsó két játékrészben érthetetlen módon visszaesett, a Utah pedig kihasználva ezt a találkozó utolsó másodpercében kiegyenlített. A hosszabbítás legutolsó pillanataiban Francisco Elson két büntetőjével pedig nyert a Jazz.

A vendégek legjobb játékosa Paul Millsap volt, aki karriercsúcsot jelentő 46 pontot dobott, a hazai csapatnál Dwyane Wade 39 pontot, LeBron James tripla duplát (20 pont, 14 assziszt, 11 lepattanó), Chris Bosh pedig 17 pontot ért el.

Az Indiana Pacers 144 pontot szórt a Denver Nuggets elleni mérkőzésén. A Pacers a liga történetének harmadik legtöbb pontját szerezte meg egy negyed alatt, ugyanis a harmadik játékrészben 54 pontnál állt meg. A New Orleans Hornets továbbra is veretlen (7-0), ezúttal a Los Angeles Clipperst verte meg.