Hősi halált halt a Juve, a Barca kettős győzelemmel ment tovább

""

A két csapat a 2–2-es első meccs után kissé foghíjasan készült a visszavágóra, Javi Martínez, Jérome Boateng, Arjen Robben és Holger Badstuber az egyik, Paulo Dybala, Claudio Marchisio, Giorgio Chiellini és Martin Cáceres a másik oldalon hiányzott.

Az első félidőben a Juve 28 perc alatt kétgólos előnyre tett szert, előbb Paul Pogba használta ki Manuel Neuer és David Alaba érthetetlen hibáját, majd Álvaro Morata szólója után Juan Cuadrado lőtt bombagólt. Érdekesség, hogy a spanyol korábban egy lesgólt is szerzett, de a második félidő elején Morata a kegyelemdöfést is bevihette volna…

De nem tette meg és erre ráfáztak az olaszok. A Juve védekezett, a Bayern támadgatott, majd a 73. percben Douglas Costa beadása után Lewandowski verte meg fejjel Buffont, majd a 91. percben jött a dráma, Thomas Müller mentette hosszabbításra a párharcot.

A lélektani előny ekkor már a bajoroknál volt, Guardiola hihetetlen érzékkel dobta be a hosszabbításban Thiagót, aki meghálálta a bizalmat, a 108. percben gólt szerzett, majd két perccel később a korábbi Juve-játékos, Kingsley Coman lezárta a párharcot.

Pep Guardiola hetedik vezetőedzői idényében is eljutott minimum a BL legjobb nyolc csapata közé.

Bayern München (német)–Juventus (olasz) 4–2 (Lewandowski 73., Th. Müller 91., Thiago 108., Coman 110., ill. Pogba 5., Cuadrado 28.) – h. u.
Továbbjutott: a Bayern München, 6–4-es összesítéssel

Az Arsenal kétgólos hátrányból próbált visszakapaszkodni a Barcelona ellen, ami manapság nem tartozik a legegyszerűbb feladatok közzé.

Arsene Wenger húzott pár váratlant, a kezdőbe jelölte Alex Iwobit és az első meccsen csereként betliző Mathieu Flaminit is.

Az Arsenal meglepően sokat veszélyeztetett az első félidőben, de a Barcelona azért nem pörgött teljes fordulatszámon. A vezetést azért megszerezték a katalánok, Luis Suárez passza után higgadtan gurított David Ospina mellett a kapuba Neymar.

Ami már az első félidőben is összejöhetett volna az rögtön a fordulás után sikerült, Mohamed Elneny bombázott Ter Stegen kapujába.

A londoni álmok a 65. percig tartottak, ekkor Suárez fantasztikus góllal vette vissza a vezetést a katalánoknak. Az Arsenal ennek ellenére küzdött tovább, Danny Welbeck lövése a kapufát súrolta, majd Alexis Sánchez veszélyeztetett egy szabadrúgást követően.

""

Ennek ellenére Lionel Messi zárta le a meccset, egy szerencsés labdaszerzés után egy pimasz átemeléssel mattolta Ospinát.

A Barcelona zsinórban kilencedik alkalommal is a legjobb nyolc között, ez rekord a sorozat történetében!

Barcelona (spanyol)–Arsenal (angol) 3–1 (Neymar 18., Suárez 65., Messi 88., ill. Elneny 51.)
Továbbjutott: a Barcelona, 5–1-es összesítéssel

A negyeddöntőbe jutott csapatok:
FC Barcelona (spanyol, címvédő), Real Madrid (spanyol), Atlético Madrid (spanyol), Bayern München (német), VfL Wolfsburg (német), Manchester City (angol), Paris Saint-Germain (francia), Benfica (portugál)

A negyeddöntő sorsolását pénteken Nyonban rendezik.

VIDEÓK A TUDOSÍTÁSBAN

VÉGE! A Barcelona mellett a Bayern jutott a nyolc közé!

116. perc: Mit hagyott ki a Juve! Neuer védte Mandzukic lövését, majd Sturaro bombázott az üres kapu fölé!

Coman gólja

110. perc: GÓÓÓÓL! Coman fejezett be egy kontrát, remekül lőtte ki a hosszú felsőt, Buffon tehetetlen volt!

Thiago gólja

108. perc: GÓÓÓÓL! Thiagónak készítette vissza remekül a labdát Thomas Müller, a hosszabbításban beállt játékos pedig nem hibázott. Két gól kellene az olaszoktól!

FÉLIDŐ

102. perc: Pereira kapott egy sárga lapot

101. perc: Thiago érkezik Ribéry helyére

93. perc: Lichtsteiner lövését fogta Neuer!

Münchenben jöhet a 2×15 perces hosszabbítás!

Müller gólja

Barcelonában véget ért a meccs, 5-1-es összesítéssel a Barca jutitt a legjobb nyolc közé, az Arsenal kiesett.

91. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Bayern München! Thomas Müller fejel a Juve kapujába!

Messi gólja

88. perc: Lewandowski lesről fejelt kapufát, majd Pereira érkezik Cuadrado helyére

88. perc: GÓL! Messi is betalál, szerencsével elékerült a labda, majd szépen átemelte Ospinát.

80. perc: Az Arsenal össztűz alá helyezi a Barca kapuját, de Ter Stegen állja a sarat

76. perc: Rakitic helyére Arda Turan jön

73. perc: Costa beadása utn Lewandowski fejelt gólt!

72. perc: Mindkét pályán csere, Iniesta helyén Sergi Roberto, Iwobi és Welbeck helyén Walcott és Giroud folytatja, Münchenben Morata helyére Mandzukic jön,

67. perc: Sturaro érkezik Khedira helyére a Juventusban

Suárez remek gólja

67. perc: Welbeck lövése súrolta kívülről a kapufát

65. perc: GÓÓL! Nyom az Arsenal, de a Barca lövi a gólt, Suárez remek mozdulattal lőtte ki a bal felsőt!

60. perc: Coman jön Xabi Alonso helyére

57. perc: Megint Morata cselez ki mindenkit, Alaba tudott blokkolni végül

56. perc: Morata került megint helyzetbe, de Neuer védeni tudott

Elneny gólja

52. perc: Bonucci is sárgát kap, Lewandowskit állította meg szabálytalanul

51. perc: Lewandowski lökött, ő is kap egy sárgát

51. perc: GÓL! Elneny bombázott Ter Stegen kapujába!

50. perc: A másik pályán Alexis sárgult be, Neymart rántotta le

48. perc: Vidal épöccent be kicsit, sárgát kapott a chilei, a túloldalon pedig Lichtsteiner is

Flaminit még az első félidő utolsó percében lekapta a pályáról Wenger, Coquelin állt be a helyére

FÉLIDŐ!

44. perc: Újabb hatalmas helyzet a Juve előtt, de Cuadrado lövését ezúttal védte Neuer

40. perc: Alexis fejelt a Barca kapuja mellé!

38. perc: Morata kapott sárgát!

38. perc: Megint Iwobi került helyzetbe, de kapu fölé lőtt

35. perc: Iwobi lábát koccintotta össze Mascherano a tizenhatoson belül, de nincs ítélet…

Cuadrado gólja

29. perc: MEKKORA GÓÓÓÓL! Morata szlalomozott végig a félpályán, három védőt csapott be, majd Cuadrado elé tálalt, aki kegyetlenül bevarrta Neuer kapujába, 0-2!

27. perc: Ribéry fejesét fogja könnyedén Buffon

Neymar gólja

22. perc: Neuer passzolt ellenfélhez a labdát, akiről Morata elé pattant, de a német szerencséjére lesről emelt a kapuba a spanyol támadó!

18. perc: GÓL! Neymar kapott egy remek labdát Suáreztől. A brazil higgadtan, lőtt Ospina mellett a kapuba

Pogba gólja

17. perc: Messi került hatalmas helyzetbe, de Ospina bravúrral hárítani tudott

14. perc: Barcelonában egyelőre nincs gól, meglepően sokat van a labda az angoloknál, de többet van a labda az Arsenal térfelén

Ez volt Pogba első gólja a BL idei kiírásában!

6. perc: GÓÓÓÓÓL! Alaba és Neuer bakizott, majd Pogba elé került a labda, akinek szinte csak az üres kapuba kellett helyeznie! Ezzel összesítésben 3-2 az olaszoknak!

3. perc: A korábbi Juve-játékos, Arturo Vidal előtt adódott lehetőség, de nem találta el jól a labdát

20.44: Érkeznek a csapatok!

20.35: Az utóbbi hét BL-meccsén nem kapott gólt az első félidőben a Bayern München.

20.13: Flamini annak ellenére került a kezdőbe, hogy finoman szólva sem nyújtitt jó teljesítményt az első meccsen.

20.04: Arjen Robben influenzával küzd, a kispadra sem ülhetett le a bajoroknál

19.55: Még soha egyetlen csapat sem jutott tovább úgy, hogy 2-0-ra kikapott az első meccsen a Bajnokok Ligája ezen szakaszában, lehet bármi esélye az Arsenalnak?

A kezdőcsapatok:

Bayern–Juve

Bayern: Neuer – Lahm, Benatia, Kimmich, Alaba – Alonso, Vidal – Ribéry, Costa, Müller – Lewandowski

Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra – Khedira, Hernanes, Pogba – Cuadrado, Morata, Alex Sandro

Barcelona–Arsenal

Barca: Ter Stegen – Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Neymar, Suárez

Arsenal: Ospina – Bellerín, Koscielny, Gabriel, Monreal – Flamini, Elneny – Iwobi, Özil, Alexis – Welbeck

""

A két párosítás közül egyértelműen a Bayern és a Juventus összecsapása ígérkezik izgalmasabbnak, hiszen az első meccsen, Torinóban 2–2-es döntetlen született. Josep Guardiola együttese már két góllal vezetett, de a Juventus egyenlített és nyílttá tette a továbbjutás kérdését.

A Bayern története során mindössze két olyan párharcban maradt alul az európai kupaporondon, amelynek első mérkőzésén idegenben döntetlent harcolt ki. A legutóbbi ilyen az AC Milan elleni 2007-es BL-negyeddöntő volt, amelynek visszavágóját 2–0-ra nyerte az olasz együttes.

„A Juventus nagyon veszélyes ellenfél, nem fogja bánni, ha sokáig 0–0 az állás" – idézte az európai szövetség (UEFA) honlapja a bajorok csapatkapitányát, Philipp Lahmot. Nem minden csapat képes várni arra, amíg az ellenfél hibázik, de a Juventus igen” – tette hozzá.

A Juventus kifejezetten jó statisztikával rendelkezik a német csapatok elleni oda-visszavágós párharcokban, 16-ból mindössze háromszor fordult elő, hogy nem jutott tovább, igaz, két kupadöntőt is német klubbal szemben bukott el.

„Az első mérkőzés megértette velünk, hogy le tudjuk győzni a Bayernt" – hangsúlyozta Patrice Evra, a torinói csapat védője. Kifejtette: az első találkozó első félidejében túlzottan tisztelték ellenfelüket, de már tudják, hogy a bajor gárda sebezhető és legyőzhető. „Kettő-nullás hátránynál kezdtünk el igazából játszani. A labdarúgásban proaktívnak kell lenned, nem reaktívnak. Ezt a leckét meg kell tanulnunk, s Münchenben magunkhoz kell ragadnunk a kezdeményezést" – emelte ki.

A másik szerdai nyolcaddöntős visszavágón a címvédő Barcelona és az Arsenal párharca a papírforma alapján nem sok izgalmat ígér, ugyanis a katalánok 2–0-ra nyertek Londonban, ráadásul legutóbbi 37 mérkőzésükön nem találtak legyőzőre. Ezzel szemben a londoniak az elmúlt hetekben nem kényeztették el szurkolóikat: a Premier League-ben komoly hátrányba kerültek a listavezető Leicester Cityvel szemben, az FA-kupában pedig címvédőként kiestek a negyeddöntőben, miután hazai pályán kikaptak a Watfordtól. Arséne Wenger csapatával 2002 novembere óta először fordult elő, hogy saját közönsége előtt sorozatban három mérkőzést veszített el.

A statisztika is a katalánok továbbjutását vetíti előre, a Barcelona ugyanis története során 37-ből mindössze két olyan európai kupapárharcot veszített el, amelynek első mérkőzését idegenben megnyerte.

Bayern München–Juventus 20.45 (M4 Sport)