Hoppá! Cena, Punk maradása érdekében lemond a WWE bajnoki címéről!?
A hétfő esti Raw adásban az „Új Nexus” vezérére, CM Punkra egy nagyon fontos mérkőzés várt. Punk egy Triple Threat Falls Count Anywhere mérkőzésen (három pankrátor egymás ellen, az arénában bárhol megnyerhetik a találkozót) legyőzte Alberto Del Riot és Rey Mysteriot, ezzel ő lett a WWE bajnok hivatalos kihívója. Az összecsapás után, amely az este egyik fénypontja volt Punk bejelentette, hogy a szerződése július 17-én, pont a WWE következő előfizetéses adása, a Money in the Bank után lejár és elhagyja a szervezetet.
A pankráció berkein belül hónapok óta beszédtéma Punk szerződése. A harminckét esztendős birkózó, akinek valódi neve Phillip Jack Brooks több alkalommal is kijelentette, hogy megunta a sok utazást és pihenni szeretne.
Nos, a tegnapi bejelentés után több dologra is fény derült. Az első, a WWE mindenképpen megtartaná Punkot, emiatt a kétszeresére emelné a fizetését. A második, John Cena és Punk a valódi életben jó barátok, ezért a WWE bajnoka akarta ezt a viszályt, hátha ezzel meggyőzi Punkot a maradásról. Érdekes dolgok még: a MITB adása Chicagóban, a Allstate Arénában lesz. Punk az illinois-i nagyvárosban látta meg a napvilágot. 2008 és 2009-ben is megnyerte a WrestleManián a Money in the Bank létra mérkőzést.
Az egybeesések miatt felröppent egy olyan pletyka, miszerint John Cena elveszíti a július 17-i mérkőzést és Punk lesz a WWE új bajnoka, amely egy hosszú viszály kezdetét, nem mellesleg Punk új megállapodását jelentené.
A rossz hír! Nem Punk lenne az első, olyan pankrátor, aki a szervezeten belül elfoglalt helye miatt hagyná el a WWE-t. Batista 2010-ben döntött a szakítás mellett, mert elégedetlen volt a helyzetével.
Egy kicsit kanyarodjunk vissza az érdekességekre. A wrestlezone értesülései szerint 2009-ben, amikor Punk, Jeff Hardy-val (a Wrestling Observer Newsletter az év párharcának választotta) csatázott egy komoly döntést kellett meghoznia a WWE-nek, ugyanis mindkét pankrátornak lejárt a szerződése, emiatt a szervezetnek választania kellett. Vince McMahon Punkot választotta és azt ígérte neki, hogy vezető, vagy más néven face karakter lesz belőle. Pár hónap múlva Undertaker ellen elveszítette a Nehézsúlyú világbajnoki címet.
CM Punk ügye július 17-én a Money in the Bank PPV adás után dől el. A remény hal meg utoljára!