EURO2024

Holllandia hat perc alatt megfordította a negyeddöntőt, véget ért a török álom

Kép forrása: Sören Stache/picture alliance via Getty Images)

A holland válogatott a félidőben még hátrányban volt, a folytatásban de Vrij fejesének és Müldür öngóljának köszönhetően viszont nyerni tudott.

Hollandia remekül kezdte a mérkőzést. Memphis Depay már az első percben megszerezhette volna a vezetést, azonban nagy helyzetben fölé tüzelt.

A hetedik percben megint a holland támadó szánta el magát lövésre, ezúttal viszont beleléptek a törökök.

Az Oranje birtokolta a labdát a játékrész első felében, Törökország pedig kontrákra rendezkedett be.

Az első félóra még nem ért véget, amikor Xavi Simons kapott sárga lapot csúnya belépője után.

A 35. percben Törökország került előnybe. Egy szögletet követően Arda Güler jobbal ívelt a hosszúra, Verbruggen pedig alászaladt a labdának. Samet Akaydin köszönte szépen a lehetőséget és megszerezte a vezetést a törököknek. Megint fejjel volt eredményes tehát a török válogatott. (0-1)

Hollandia pontatlanul játszott az első játékrészben, így kaput eltaláló lövés nélkül, egy gólos hátrányban vonulhattak a szünetre Koeman fiai.

Arda Güler a gólpassza után közel járt a gólszerzéshez is, az 56. percben a kapufát találta el szabadrúgásból.

Egy perccel később Depay lőtt messziről Günok ölébe.

A 65. minutumban megint Törökország előtt adódott nagy helyzet, Kenan Yildiz lövését védte Verbruggen.

A félidőben beálló Wout Weghorst a hetvenedik percben egyenlíthetett volna, Günok viszont ismét hárított.

A szögletből viszont már összejött a holland találat. A kicsiben elvégzett sarokrúgás után Depay tekert mesterien de Vrij fejére, az Inter védője pedig szépen fejelt a török kapuba! (1-1)

Hat perccel később már vezetett az Oranje! Dumfries passzolt Gakpohoz, a Liverpool játékosa mögül Mert Müldür a saját kapujába továbbította a játékszert. (2-1)

A 80. percben a törökök vezető góljának szerzője, Samet Akaydin sérült meg súlyosan. Hordágyon hagyta el a játékteret.

Öt percre rá kis híján egyenlített Törökország, Verbruggen ujjáról Celikhez került egy beadás, a holland védők viszont blokkolni tudták az üres kapura leadott lövést.

A 89. percben előbb Tosun fejelt fölé, majd Gakpo dönthette volna el a találkozót, Günok azonban védeni tudott.

Már a ráadás perceiben jártunk, amikor a csereként pályára lépő Kilicsoy helyzeténél védett hatalmasat Verbruggen.

A 93. minutumban Calhanoglu lőhetett ballal, próbálkozásába Dumfries vetődött bele.

A hátralevő időben újabb gól nem született, így Hollandia jutott a legjobb négy közé.

Az Oranje az angol válogatottal csap majd össze a fináléba jutásért!