Højlund váratlan posztja után forrnak az indulatok Dániában
A dán válogatott csatára, Rasmus Højlund vegyes reakciókat váltott ki a Skócia elleni 4-2-es vereséget követően tett megjegyzésével.
Mint arról a Sport365 beszámolt, Skócia a Hampden Parkban 4–2-re legyőzte Dániát, ezzel 1998 után ismét kvalifikálta magát a világbajnokságra.
A hazaiak már a harmadik percben vezetést szereztek. Scott McTominay akrobatikus ollózásánál esélye sem volt Kasper Schmeichelnek.
Az 57. percben a Manchester Unitedtől kölcsönben a Napolinál játszó csatár, Rasmus Højlund tizenegyesből egyenlített. Sokáig nem örülhetett, ugyanis négy perccel később a dánok emberhátrányba kerültek. Rasmus Kristensent kiállították második sárga lappal.
Skócia csodagólokkal, a 93. percben jutott ki a világbajnokságra
A hátralévő bő félóra így feszült, nyílt csatát hozott. A 78. percben a Hearts támadója, Lawrence Shankland közelről megszerezte negyedik válogatott gólját, amivel újra vezettek a skótok.
A vendégek azonban nem adták fel: a Manchester United balhátvédje, Patrick Dorgu a 81. percben 2–2-re módosította az állást.
Ekkor úgy tűnt, Skóciára a rettegett pótselejtező vár – aztán jött a 93. perc.
A korábbi Arsenal-játékos, Kieran Tierney távoli lövése a bal sarokban kötött ki, felrobbantva a stadiont. És még ekkor sem volt vége: a Norwich City középpályása, Kenny McLean a 98. percben saját térfeléről emelt Schmeichel fölött a hálóba, megkoronázva a történelmi győzelmet.
A vereséggel Dánia a márciusi pótselejtezőre kényszerül, Brian Riemer együttese az első kalapba kerül Olaszország, Törökország és Ukrajna mellé.
A lefújás után Højlund gesztusa a figyelem középpontjába került: a csatár Instagramon üznet McTominay-nek.
Gratula, haver! Szép munka” – írta a dán támadó a klubtársának.
A komment azonnal vitát szított a neten. Volt, aki sportszerűségként értékelte:
„Semmi baj nincs azzal, ha gratulál egy kollégának. Szoros meccs volt, Skócia nyert, ennyi.”
Mások nem voltak ilyen megértőek:
„Gratulál, miközben ő nem jutott ki a vb-re… elképesztően alacsony IQ.”
Akadt, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy a legtöbb játékosnak ekkora csalódás után a közösségi média közelébe sem lenne kedve menni. Mások szerint viszont teljesen természetes és sportszerű volt Højlund gesztusa.
A két futballista karrierje többször is metszette egymást. Először a Manchester Unitedben, most pedig a Serie A címvédőjénél, a Napolinál játszanak együtt.