Hivatalos – Megvan a DVTK új vezetőedzője
Nebojsa Vignjevics veszi át a diósgyőri csapat irányítását a távozó Vladimir Radenkovics helyett. A szerb szakember az idény végéig írt alá, és két segítőjével érkezett Miskolcra.
Vignjevics nem ismeretlen a magyar futballban, hiszen 2013 és 2020 között hosszú időn át irányította az Újpest FC csapatát, ahol több mint 250 mérkőzésen ült a kispadon.
Később megfordult a FK Liepaja, a Budapest Honvéd és az Al-Dhafra FC együttesénél, majd 2023-ban ismét visszatért Újpestre. Legutóbb a görög Iraklísz alkalmazásában állt, de ott rövid idő után távozott.
A klub sportigazgatója, Kovács Zoltán a bejelentéskor kiemelte:
„Nebojsa Vignjevics kívül-belül ismeri a magyar labdarúgás minden szereplőjét a játékosoktól kezdve az edzőkön és a játékvezetőkön keresztül a sportújságírókkal bezárólag. Egy más stílusú edzőt kerestünk, és Nebojsa Vignjevics egy karakteres személyiség, aki kemény kézzel irányítja a rábízott csapatokat.
Emellett az is mellette szól, hogy már helyt állt hasonló kritikus szituációban az Újpest és a Honvéd élén. Az első körben az idény végéig kötöttünk szerződést vele és két segítőjével, a folytatásról pedig majd nyáron tárgyalunk.”
Az új vezetőedző tisztában van a feladat súlyával
„Tudom, hogy hová jöttem, mindig is szerettem Diósgyőrben meccselni. A szurkolók nem csak kiváló hangulatot teremtettek, hanem nagy nyomást is helyeztek az ellenfélre, egyúttal plusz energiát adtak a sajátjaiknak. Tudom, hogy most nem egyszerű a helyzet, ám a szurkolói nélkül a DVTK az nem DVTK” – kezdte a tréner.
„Én most nem szavakkal szeretném őket visszahívni a lelátóra, hanem tettekkel: azt mondom, ki kell érdemelnünk a támogatásukat, és majd a jó mérkőzések és a győzelmek visszahozzák őket a stadionba. Azért vállaltam el ezt a megbízatást, mert az idei mérkőzéseket látva, azt állapítottam meg, hogy van potenciál a keretben. Ezeket a meglévő egyéni képességeket kell csapattá gyúrni, akik képesek egymásért küzdeni, és együtt nyerni. Hiszek abban, hogy a DVTK meg tudja őrizni élvonalbeli tagságát, és ezt elsősorban arra alapozom, hogy az említett mérkőzéseken nem a többi csapat volt jó, hanem a DVTK nem játszott elég jól. Még olyan mérkőzéseken is pontokat hullajtottak, ahol két hasonló csapat találkozott, ezen kell a legsürgősebben változtatni. És ha a szurkolók is visszatérnek, akkor biztosan bent maradunk” – zárta a gondolatait székfoglalóján Vignjevics, aki a DVTK honlapja szerint szombaton edzést tart a játékosoknak, vasárnap pedig rögtön be is mutatkozik a kispadon, amikor a miskolci gárda az MTK ellen játszik bajnokit.