Hihetetlen, majdnem kiütötték a sztárhokis szemét – videó

Komoly érvágás érheti a Tampa Bay Lightning csapatát, ugyanis a franchise egyik legjobb játékosa Vincent Lecavalier sérülést szenvedett. A harminc esztendős center csapata múlt heti Chicago Blackhawks (2-0) elleni mérkőzésén szenvedett szemsérülést. A találkozó második harmadában történt az eset, mikor az ellenfél játékosa Michael Frolik megütötte őt a botjával. Érdekesség, hogy a bírók 4 perces büntetést adtak Froliknak, tény, hogy ilyen magasan nem szokás ütőt tartani. A liga egyelőre nem foglalkozik az esettel és szinte biztos, hogy nem is fog.

Az orvosi vizsgálatok után kiderült, hogy nem sérült meg súlyosan a játékos szeme, de biztosan ki kell hagynia néhány mérkőzést a biztonság kedvéért: Az elmúlt két hónapban rengeteget segített a csapatnak. Ő inspirálta a játékosokat arra, hogy küzdjenek, nem mellesleg ő a csapat kapitánya. Természetesen aggódom egy kicsit. – mondta a csapat vezetőedzője Guy Boucher.

Lecavalier a mostani szezonban 62 mérkőzésen lépett jégre, ezalatt 49 pontot (21 gól, 28 pont) ért el. Érdekesség, hogy a szezon első felében eltörött a jobb keze Lecavaliernek, ami miatt négy hetet kellett kihagynia.