Magyar foci

Hihetetlen magyar gól a lengyel bajnokságban – Légióskörkép

ANGLIA

A West Bromwich Albion a Premier League 34. fordulójában a Newcastle Uniteddal ikezslt. Bogdán Ádám végigvédte a Bolton meccsét a másodosztályban, Futács Márkó viszont a keretben sem volt.

Premier League, 34. forduló:
West Bromwich Albion – Newcastle United 1-1 (Gera Zoltán sérült)
Championship, 44. forduló:
Bolton Wanderers – Middlesbrough 2-1 (Bogdán Ádám végig a pályán volt)
Brighton – Blackpool 6-1(Futács Márkó nem került a keretbe a vendégeknél)

AUSZTRIA

A 30. fordulóban a Sturm Graz Szabics Imre nélkül ikszelt a Mattersburggal, Sáfár Szabolcs pedig végig a pályán volt a Wacker Innsbruck meccsén.

Osztrák Bundesliga, 30. forduló:
Sturm Graz – Mattersburg 2-2 (Szabics Imre nem volt a keretben)
Wacker Innsbruck – Ried 2-0 (Sáfár Szabolcs végig a pályán volt a hazaiaknál)

CIPRUS

A liga két magyarja közül Graszl Károly nem játszott a Nea Salamis csapatában, Leandro végig a pályán volt az Omonia Nicosiában.

1. Division, rájátszás:
Anorthosis – Omonia Nicosia 0-0 (Leandro végig a pályán volt.)
Nea Salamis Alki 1-3 (Graszl Károly kispados volt.)

GÖRÖGORSZÁG

A görög Super Leauge 30. fordulóját rendezték a hétvégén. A bajnok Olimpiakosz Megyeri Balázzsal a kapujában nyert, Lencse László pedig egy félidőt kapott az Aszteraszban.

Super League, 30. forduló:
Olimpiakosz – Panioniosz 2-1 (Megyeri Balázs végigvédte a meccset a hazaiaknál)
Aszterasz Tripolisz – OFI 2-1 (Fülöp Márton nem volt a keretben, Lencse László a szünetben állt be.)

HOLLANDIA

Az Eredivisie 31. fordulójában a Breda a sérült Németh Krisztián nélkül kapott ki, az Ajaxszal ikszelő Heerenveenbe ezúttal nem nevezték Otigba Kennethet, az NEC pedig Babos Gáborral a soraiban kapott ki.

Eredivisie, 31. forduló:
NAC PEC Zwolle 1-3 (Babos Gábor végig védett)
Ajax – Heerenveen 1-1 (Otigba Kennethet nem nevezték)
Willem II – Roda 2-1 (Németh Krisztián sérült)

IZRAEL

Hrepka Ádám csapata, a Bnei Jehuda 2-1-re nyert az izraeli bajnokság rájátszásának 6. fordulójában a Maccabi Haifa ellen, csapata győztes gólját Hrepka Ádám szerezte.

Ligat ah’Al, rájátszás, 6. forduló:
Bnei Yehuda – Maccabi Haifa 2-1 (Hrepka Ádám győztes gólt szerzett a 40. percben.)

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 23. fordulójában Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan a magyar középpályás nem mindennapi góljának is köszönhetően 3-1-re győzött.

Ekstraklasa, 23. forduló:
Lech Poznan – Zaglebie Lubin 3-1 (Lovrencsics Gergő végig pályán volt, csapata első gólját ő szerezte.)

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 30. fordulójában csak Szalai Ádám és Hajnal Tamás lépett pályára a magyarok közül. A másodosztályban Király Gábor ismét nem hiányzott az 1860 Münchenből.

Bundesliga, 30. forduló:
Nürnberg – Greuther Fürth 0-1 (Varga József nem volt a keretben)
Borussia Dortmund – Mainz 2-0 (Szalai Ádám az 57. percben állt be)
Stuttgart – Freiburg 2-1 (Hajnal Tamás a 83. percben állt be)
Bundesliga 2, 30. forduló:
1860 München FSV Frankfurt 1-2 (Király Gábor végig védett a hazaiaknál)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban a Genoa Tőzsér Dániel nélkül ikszelt az Atalantával. A másodosztályban Feczesin Róbert csapata hétfőn játszik, a Vicenza és a Pro Vercelli pedig egymás ellen mérkőzött, Laczkó Zsolt végig, Filkor Attila a 61. percig volt pályán.

Serie A, 33. forduló:
Genoa – Atalanta 1-1 (Tőzsér Dániel nem játszott)
Serie B, 38. forduló:
Vicenza – Pro Vercelli 3-1 (Laczkó Zsolt végig játszott a hazaiaknál, Filkor Attilát a 61. percben cserélték le a vendégeknél)
Ascoii – Padova – hétfőn játsszák

OROSZORSZÁG

Az orosz első osztály legutóbbi játéknapján Dzsudzsák Balázs gólpaszt adott az Anzsi ellen, Priskin Tamás pedig gólt lőtt az Alanyijában. Koman Vladimir csereként játszott a Krasznodarban.

Dzsudzsák gólpassza 2:45-től:

Priskin gólja 2:31-től:

Premjer Liga, 25. forduló
Anzsi Mahacskala – Dinamo Moszkva 3-3 (Dzsudzsák Balázs végig játszott, gólpasszt adott)
Zenit – Krasznodar 1-0 (Koman Vladimir a 79. percben állt be a vendégekhez.)
Krilja Szovjetov Szamara – Alanyija Vlagyikavkaz 2-1 (A végig pályán lévő Priskin Tamás szerezte csapata gólját.)