Angol foci

Hihetetlen listára került fel Szoboszlai Dominik

Kép forrása: Getty Images

Az összesített listán már hét hónap játékosa-címnél jár, amivel megelőzte Sadio Manét, aki hat alkalommal kapta meg ugyanezt az elismerést Liverpool-játékosként.

Ahogyan arról mi is beszámoltunk, a Liverpool szurkolói a szezon folyamán ötödször, márciusban is a hónap legjobb játékosának választották Szoboszlai Dominikot. A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya pedig ezen sikerével egy roppant szűk elit tagja lett.

A közzétett adatok szerint Szoboszlai a harmadik olyan liverpooli futballista az elmúlt másfél évtizedben, aki egy idényen belül legalább ötször lett a klub hónap játékosa. Philippe Coutinho a 2014–2015-ös szezonban ötször nyerte el ezt az elismerést, Mohamed Szalah a 2017/18-as idényben hétszer, Szoboszlai pedig a 2025/26-os évadban jutott el öt díjig.

A statisztika különösen erős annak fényében, hogy a 25 éves magyar válogatott játékos még mindig viszonylag rövid ideje szerepel az Anfielden, ennek ellenére máris a klub legmegbízhatóbb teljesítményt nyújtó futballistái közé sorolják.

Az összesített listán már hét hónap játékosa-címnél jár, amivel megelőzte Sadio Manét, aki hat alkalommal kapta meg ugyanezt az elismerést Liverpool-játékosként.

Szoboszlai idényét nem egyetlen kiugró sorozat, hanem folyamatos teljesítmény jellemzi. A középpályán több szerepkörben is bevethető volt, és a csapat szerkezetének változásai, valamint a szezon közbeni kényszermegoldások mellett is meghatározó ember maradt Arne Slot együttesében.

Jamie Carragher korábban úgy fogalmazott, hogy jelenleg Szoboszlai a Liverpool legjobb formában futballozó játékosa. A magyar középpályás teljesítményét ebben az idényben rendszeresen emelik ki az intenzitása, a munkabírása és a meccsekre gyakorolt hatása miatt.

Szoboszlai ötödször a hónap legjobbja a Liverpoolban