Hihetetlen: ez a klub az átigazolási szezon legnagyobb nyertese
A KPMG könyvvizsgáló cég tanulmánya szerint – két idény adatait vizsgálva – az európai labdarúgóklubok közül a Benfica az átigazolási piac legnagyobb nyertese.
Andrea Sartori, a KPMG sportrészlegének vezetője, a jelentés szerzője arra a megállapításra jutott, hogy a huszas élbolyban egyetlen angol és holland klub sem található. Előbbiek inkább költenek játékosra, míg utóbbiak utánpótlás-nevelésre fordított jelentős energiája nem párosul kiemelkedő anyagi bevétellel.
A huszas listán hat francia, öt olasz, négy spanyol, három portugál és két német egyesület szerepel.
A jelentés a 2014/15-ös és 2015/16-os idény adatait összegezte.
A 10 legnagyobb nyereséget elkönyvelő európai labdarúgóklub a játékostranszferek alapján:
1. Benfica (portugál) 65 millió euró
2. FC Porto (portugál) 58,2
3. Schalke 04 (német) 56,3
4. Olympique Marseille (francia) 47,6
5. AS Monaco (francia) 43,1
6. Sevilla (spanyol) 39,6
7. Málaga (spanyol) 37,7
8. Olympique Lyon (francia) 35,4
9. Lille (francia) 32,8
10. Sampdoria (olasz) 28,7
Elképesztő: Coutinho így áll bosszút a Liverpoolon " NEMZETKÖZI FOCI › Angol foci
Philippe Coutinho nem felejt. A Liverpool brazil klasszisát a nyáron a Barcelona szerette volna szerződtetni, de az angol klub ragaszkodott a játékoshoz. Coutinho nagyon csalódott amiatt, hogy nem csatlakozhatott a katalán klub keretéhez. Lapértesülések szerint jelenlegi kenyéradóján úgy állna bosszút a dél-amerikai futballista, hogy nem lép pályára a Bajnokok Ligájában.