Nemzetközi labdarúgás

Hiddink: "az történt a Honvéd ellen, amire számítottunk"

A visszavágón az Anzsi 4-0-ra győzte le a Honvéd csapatát az EL második selejtező körének visszavágóján. Ezzel a dagesztáni csapat 5-0-s összesítéssel jutott tovább. A Honvéd emberhátrányban játszott a második félidőben. Részletes tudósításunkat a mérkőzésről itt olvashatjátok el.

Guus Hiddink:

"Az első perctől fogva az volt a célunk, hogy mielőbb betaláljunk, tudtuk, az megtörheti a hazai együttest. A különbség a két összecsapás között leginkább abban mutatkozott meg, hogy ezúttal sokkal elszántabbak voltunk, és jobban is használtuk ki a lehetőségeinket, a Honvéd ellenben elrontotta a nagy helyzeteit. Keményen dolgoztunk a középpályán, a két csatárunk is jól játszott, azt nyújtotta tehát a csapat, amit vártam."

""

Marco Rossi:

"Láthattuk, mekkora különbség van a két együttes között. Lehet jól játszani fél óráig, de amikor egy az egy elleni játékra került sor, bizony alulmaradtunk. Miután kiállították Vernes Richárdot, igazából vége is lett a mérkőzésnek. Ha a második vagy a harmadik gólt vesszük górcső alá, láthatjuk, melyik csapat milyen játékosokból áll, technikailag micsoda különbség van a futballisták között."

""

Kemenes Szabolcs:

"Az első mérkőzés után többen is bizakodóak voltunk, elhittük, hogy van keresnivalónk. Ma azonban az Anzsi megmutatta az igazi arcát, és azt kell mondanom, hogy nagyon messze vagyunk Európától. Mélyebb elemzésbe most nem bocsátkoznék, de az látszott, hogy akkor kerülnek helyzetbe, amikor akarnak, gólt is majdhogynem akkor szereztek, amikor akartak."