Hiába az Arsenal rengeteg helyzete, a Liverpool jutott tovább az FA-kupában

A vasárnapi játéknap legjobban várt mérkőzésén a Premier League idei talán két legnagyobb esélyese csapott össze egymással az FA-kupa 3-dik fordulójában.

Az Arsenal hazai pályán küzdhetett a továbbjutásért, méghozzá különleges tiszta fehér szerelésben. A Liverpool pedig többek Szoboszlai Dominik és Mohamed Salah nélkül, de még mindig egy erős kezdővel lépett pályára.

A találkozó első felében hatalmas nyomás nehezedett a vendégek kapujára, akik állták a sarat az Arsenal támadásaival szemben.

Azok után, hogy nem sikerült megszerezniük a vezetést az Ágyúsoknak, pedig legalább három nagyobb gólhelyzetük is adódott, azok után szinte törvényszerű lett volna, hogy a 45-dik percben a Liverpool szerzi meg a vezetést, ám Trent-Alexander Arnold kiváló lövése a felső lécen csattant.

Így végül a félidőre gól nélküli döntetlennel vonultak el a csapatok.

A második félidő kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, és érződött, hogy egyik csapat sem veszi félvállról ezt a mérkőzést.

A második játékrészben az első komolyabb gólhelyzet viszont, ismét az Arsenal előtt adódott egy szabadrúgást követő beívelés után, Saka lőhetett kapura közvetlen közelről, de végül nem talált kaput.

A 77-dik percben aztán a Liverpool kerülhetett volna előnybe, de Luis Diaz lövését a kapus sikeresen védeni tudta. Majd a szögletből ismét veszélyeztettek a vendégek Diogo Jota révén, de gól továbbra sem született.

A 80-dik percben viszont Trent-Alexander Arnold szabadrúgására érkeztek kiválóan a Liverpool játékosai, a gólt viszont az Arsenal egyik játékosa Kiwior csúsztatta a saját kapujába, ezzel vezetést szerezve Jürgen Klopp csapata számára 0-1.

pic.twitter.com/d8QvJdzeH8

— Liverpool FC (@LFC) January 7, 2024

A hosszabbításban pedig érkezett a kegyelemdöfés az Arsenal számára, amikor a 95-dik percben Luis Diaz bebiztosította a győzelmet és a továbbjutást a Liverpool számára 0-2.

A mérkőzés hátralévő részében már hiába próbált volna kiegyenlíteni az Arsenal, végül gólt sem tudtak szerezni, így búcsúztak az FA-kupából. A Liverpool továbbjutott és a legutóbbi döntetlen után, most győzni tudtak Jürgen Klopp játékosai Mikel Arteta együttese ellen.