Egyéb sportok

Hétvégén történelmet írhat a Raffica

Szeptember 7-én reggel rajtol el a Centomiglia. Az olaszországi tókerülőn több magyar egység is indul, köztük a végső győzelemre is esélyes Raffica

Az Olasz tókerülőt 1951 óta minden évben megrendezik a Garda tavon. A vitorlás regattán mindenki szabadon részt vehet. A túraverseny távja hasonló, mint a balatoni Kékszalagé. Az első Centomiglián mindössze 17 egység versenyzett egymással, innentől kezdve azonban évről-évre nőtt a vitorlások száma.

A festői helyszín már készen áll a hajók fogadására.

Videó: facebook.com/RafficaSailingTeam

A Király Zsolt vezette társaság szezonja eddig hibátlan.

Először Svájcban bizonyították rátermettségüket. A Genfi-tó komoly drámával lepte meg a mezőnyt, ugyanis soha nem látott vihar zúdult a csapatokra. A Raffica tagjai több, mint egy órán keresztül buktak folyamatosan a víz alá, ez azonban nem befolyásolta győzelmüket.

A Bol d’Or-on aratott siker után következett a Bodeni-tavon zajló Rund Um, amelyet magabiztosan nyertek meg, majd néhány hétre rá a Kékszalag.

A hazai pályán versenyző vitorlás kategóriájában itt is elsőként ért célba, sőt több erősebbnek számító katamaránt maga mögé utasított.

Amennyiben az olasz versenyt is sikerülne behúzniuk, olyan eredményt érnének el, amit eddig még egy legénységnek sem sikerült.