Az előző találkozón a Rangers 6.6 másodperccel a vége előtt egyenlített, és hirtelen halálban még a győzelmet is megszerezte, így a fővárosiaknak most mindenképpen nyerniük kellett a reményeik életben tartására.

Az orosz Alekszandr Ovecskin már a 2. percben vezetéshez juttatta a Capitals, és a találkozó derekán Jason Chimera révén 2-0 lett az állás. A vendégek szlovák sztárja, Marian Gaborik az utolsó percben rontotta el a 30 védéssel záró Braden Holtby kapus hibátlan mutatóját.

A hetedik találkozóra szombaton kerül sor New Yorkban. A párharc győztese majd a New Jersey Devils ellen lép pályára a keleti fináléban. Nyugaton a Phoenix Coyotes és a Los Angeles Kings mérkőzik a nagydöntőbe kerülésért.