Forma-1 / Motorsport

Hét szezon után győzött ismét az olasz a MotoGP-ben

""

Zsinórban a harmadik hétvégén rendeztek versenyt a gyorsaságimotoros világbajnokságban, a helyszín ezúttal Malájzia és Sepang volt, ahol a nézők olyat láthattak, amire legutóbb hét évvel ezelőtt volt példa: 2009. július 26. után – tökéletes hétvégét produkálva – ismét futamot nyert Andrea Dovizioso, a Ducati olasz versenyzője.

A 30 esztendős olasz személyében megvan a kilencedik győztes a királykategóriában 2016-ban! Dovizioso uralta a hétvégét, a futamgyőzelem mellett övé volt a leggyorsabb kör és a pole pozíció is! A dobogóra még Valentino Rossi és Jorge Lorenzo állhattak fel, amivel a Doktor már biztosan második helyen zárja a szezont. A világbajnoki címet már korábban megszerző Marc Márquez múlt heti kiesése után ezúttal is csak a 15. helyen ért célba.

A Moto 2-ben még nyílt volt a küzdelem az összetett első helyéért, egészen a maláj futam leintéséig! Az élen álló Johann Zarco megnyerte a versenyt, és mivel üldözője, a svájci Thomas Lüthi csak a hatodik lett, a francia behozhatatlan előnyre tett szert. Ez Zarco zsinórban második világbajnoki címe a Moto 2-ben!

Ausztráliához hasonlóan Malájzia is egy őrült, 17 bukással tarkított versenyt hozott, benne a világbajnok Brad Binder harmadik körös esésével. A futamot a 15. körben félbeszakították, a mezőny egyetlen pilótája, María Herrera kulcscsonttöréssel járó esését követően. A futamot az olasz Francesco Bagnaia nyerte.