Jégkorong

Hét kazah csapás az Acélbikákra

Péntektől vasárnapig a Kontinentális Kupa második, szlovéniai fordulójában szerepel a Dab Docler együttese. A dunaújvárosi csapaton kívül a házigazda Maribor, a MOL Ligából ismert HSC Csíkszereda és kazah Karagandi vesz részt. Az első összecsapást az utóbbi klubbal játszották az Acélbikák. A mérkőzés előtt olyan hír jött a riválisról, hogy a kazah bajnokság második helyezettje. Nem titkolt vágyakkal érkeztek az újvárosiak Mariborba, ugyanis a csoportelsőség megszerzése volt a cél, vagyis harmadik selejtezőkörbe jutás, ahonnan már csak egy lépés a januári négyes szuperdöntő. A mieink azonban rögtön az első találkozón messze kerültek álmaiktól. Az első harmadot meglehetősen álmosan kezdték a csapatok, ám az ébredés a kazahoknak sikerült jobban, ugyanis a játékrész derekán Elizarov lőtt a hálóba (0-1). A találat után próbált felpörögni a magyar együttes, de egy kontrát követően már kétgólosra nőtt a Karagandi előnye (0-2), majd Duma lövése után már 0-3-at mutatott az eredményjelző. Nem volt tehát könnyű helyzetben J. P. MacCallum gárdája. A második játékrészben újabb két kazah csapás után már 0-5-re alakult az állás, még csak a szépítésre sem futotta az Acélbikák erejéből. A harmadik harmadban sem változott a játék képe, az 50. és az 57. percben megint kapitulált az újvárosi védelem, amivel a végeredmény is kialakult: 0-7.  A szombati találkozón a házigazda Maribor vár a Dunaújvárosra.

Kontinentális Kupa, első mérkőzés
Dab.Docler – Karaganda 0-7 (0-3, 0-2, 0-2)
Maribor
Dab.Docler: Sevela, Hegyi, Pozsgai, Metcalfe, MacSweyn, Magosi, Varga, Kiss D., Azari, Galanisz, Kiss Á., Martinka, Lencsés, Papp V., Szilassy, Pavuk, Lencsés, Papp Cs., Jonkl, Virág, Becze (kapus). Vezetőedző: J. P. MacCallum.