Herczeg szerint nagy szívvel küzdöttek, de ez nem volt elég

Tisztességesen álltunk hozzá, a csapat mindent megtett, nagy szívvel küzdött – idézte a szakember szavait a klub hivatalos honlapja. – Megtettük a magunkét, nem lehet elmarasztalni a srácokat, tudomásul kell venni, hogy jelenleg a PSV ennyivel jobb együttes. Ellenfelünk nagy nyomást próbált ránk helyezni, amikor a labda nálunk volt, ez is közrejátszott abban, hogy inkább ők birtokolták a játékszert.

A hollandok az első félidő 22. percében a válogatott Afellay révén szerezték meg a vezetést, majd a szünet előtt nem sokkal Reis duplázta meg az előnyt. A második játékrészben a korábbinál többet veszélyeztetett a magyar bajnok, ennek ellenére a PSV dolgozta ki a nagyobb helyzeteket, a 88. percben pedig Wuytens állította be a végeredményt.

Fölényben játszottak, és megérdemelték a győzelmet. Ha kevesebb is, mint a hazaiaknak, de nekünk is voltak lehetőségeink, sajnálom, hogy nem sikerült betalálni. A jobb csapat nyert. A második félidőben fegyelmezettebbek voltunk, hiányérzetem azért van, mert indokolatlanul sok labdát elszórtunk – tette hozzá Herczeg.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón Fred Rutten, a PSV szakvezetője így értékelt:
Nem kezdtük fényesen a találkozót, de aztán sikerült magasabb sebességi fokozatba kapcsolnunk. A játékban mutatott fölényünknek két szép gól lett az eredménye. Reméltem, hogy a szünetet követően újabb találatokat tudunk szerezni, de néhány alkalommal csak a kapufát találtuk el. Körülbelül 60-70 százalékos teljesítményt  nyújtottunk, ami elég volt a győzelemhez. Mindent összevetve bizakodó vagyok a vasárnapi, Utrecht elleni bajnoki előtt.

A Debrecen négy fordulót követően pont nélkül, és mindössze egy lőtt góllal áll a csoport utolsó helyén, december 1-én pedig az ukrán Metaliszt Harkiv otthonába látogat.