Hengerel a Tampa, a kiesés szélén a Washington

Nagyon komoly gondban van a Washington Capitals, ugyanis a Tampa Bay Lightning elleni párharc harmadik mérkőzését is elveszítette csapat, így a kiesés szélére sodródott. Az első két mérkőzést Washingtonban nyerte meg a Tampa, kedden, már otthon, a St. Pete Times Fórumban folytathatta menetelését. Az első harmadban Sean Bergenheim révén megszerezte a vezetést a Tampa. A következő felvonásban a Capitals átszaladt ellenfelén, ugyanis Mike Knuble, John Carlson és Alex Ovecskin is betalált. A Tampából csak Vincent Lecavalier volt eredményes. A záró felvonásban, azonban magára talált a hazai csapat és az 5. percben eldöntötte a találkozót. Az ominózus percben Steven Stamkos (5:23) és Ryan Malone (5:47) is betalált, így a Tampa 4-3-ra megnyerte az összecsapást, összesítésben, pedig 3-0-ra vezet.

A Vancouver Canucks gyorsan kijavította hibáját. Múlt hét szombaton 2-1-re kikapott otthon a Nashville Predatorstól, így elvesztette pályaelőnyét. Tegnap, azonban visszavette, ugyanis idegenben győzte le a ”Ragadozókat”. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, az első harmad 10. percében David Legwand révén megszerezték a vezetést. A következő játékrész első percében Ryan Kesler kiegyenlített. A záró felvonásban Christopher Higgins találatával sokáig vezetett a Canucks, de a 13. percben Joel Ward góljával, már egál volt. A harmadban több gól, már nem született, következhetett a hosszabbítás, ahol Ryan Kesler eldöntötte a találkozót a Canucks javára.