Hendrick Motorsports uralom, elfoglalták az első négy helyet

Elképesztő Chevrolet fölény a Talladega-i Aaron’s 499 elnevezésű versen időmérőedzésén. A szombati edzésen a Hendrick Motorsports versenyzői tönkreverték a mezőnyt. A négy HMS-es versenyző végzett az első helyen. Az időmérőt Jeff Gordon nyerte meg. A harminckilenc esztendős, 4-szeres Sprint kupa bajnok versenyző 70. pole pozícióját szerezte meg. Gordon mögött a címvédő és 5-szörös Sprint kupa bajnok Jimmie Johnson végzett. A harmadik helyet az utolsó szezonját teljesítő, ötvenkét esztendős Mark Martin szerezte meg. A negyediken, pedig Dale Earnhardt jr. végzett,

A négy HMS-es versenyzőt, még egy Chevy erőforrást használó autó következett. Az ötödiken Paul Menard (Richard Childress Racing) végzett. A pontversenyt vezető Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) a 20. helyről várja a vasárnapi repülőrajtot, a második Kyle Busch (Joe Gibbs Racing, Toyota) a 34. helyet szerezte meg. A vasárnapi futamon 188 kört kell megtenniük a versenyzőknek.