Heidum ezüstérmes 1000 méteren a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n
A szombaton 500-on bronzérmes Keszler Andrea a közepes távon az elődöntőig jutott, de ez is elég volt ahhoz, hogy Heidumhoz hasonlóan harcba szállhasson az összetett Európa-bajnoki címért a délutáni 3000 méteres szuperfináléban, ahol a legjobb nyolc korcsolyázó csap össze.
Lajtos Szandra az 1000 méteres verseny negyeddöntőjében kényszerült búcsúra, s az már biztos, hogy ő összetettben a 14. helyen zár.
A férfiaknál 1000 méteren Béres Bence nagyszerű teljesítménnyel elődöntős volt, ott azonban futamában negyedik lett, s a legjobb négy korcsolyázó közé nem került be. Béres ezzel összetettben a 14. helyen fejezi be a kontinensviadalt, az 1000 méteren a negyeddöntőben búcsúzni kényszerült Liu Shaolin Sándor pedig a 18. pozícióban zárja pályafutása első felnőtt Eb-jét. A férfiaknál 50-en, a nőknél 38-an indultak el az Európa-bajnokságon.
A Heidum, Keszler, Lajtos, Tóth Patrícia összetételű női váltó a nap zárásaként döntőt vív a németekkel, az olaszokkal és a hollandokkal, míg a Béres, Liu, Burján Csaba, Knoch Viktor alkotta férfi staféta nem lesz érdekelt a férfiak fináléjában, miután a pénteki selejtezőben kiesett.
A szuperdöntő…
Heidum Bernadett negyedik, Keszler Andrea pedig hatodik helyen végzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságának női szuperdöntőjében, ezzel előbbi 4., utóbbi pedig 7. lett összetettben.
Az aranyérmet a címvédő olasz Arianna Fontana nyerte, második a holland Jorien Ter Mors, harmadik az olasz Martina Valcepina lett. Heidum pénteken 1500-on 18. volt, szombaton 500-on 6. lett, vasárnap kora délután pedig ezüstérmet nyert 1000 méteren, így jutott a legjobb nyolc korcsolyázót felvonultató 3000 méteres szuperfináléba. Keszler 1500-on 10.-ként zárt, 500-on bronzérmes volt, majd 1000 méteren 8. lett, ez pedig elég volt ahhoz, hogy ő is rajthoz állhasson az összetett Eb-cím megszerzéséért.
A szuperdöntő után kialakult a végleges sorrend, mely szerint Heidum negyedikként, Keszler pedig hetedikként fejezte be az Eb-t. A harmadik magyar női induló, Lajtos Szandra 14. lett.
A férfiaknál összetettben a holland Sjinkie Knegt diadalmaskodott, honfitársa Niels Kerstholt másodikként, a címvédő francia Thibaut Fauconnet pedig harmadikként végzett. A két magyar induló közül Béres Bence a 14., a pályafutása első kontinensviadalán szerepelt Liu Shaolin Sándor pedig a 18. pozícióban zárt. A férfiaknál 50-en, a nőknél 38-an indultak el az Európa-bajnokságon.
A Heidum, Keszler, Lajtos, Tóth Patrícia összetételű női váltó a nap zárásaként döntőt vív a németekkel, az olaszokkal és a hollandokkal.
Eredmények, nők:
Európa-bajnok: Arianna Fontana (Olaszország) 107 pont 2. Jorien Ter Mors (Hollandia) 76 3. Martina Valcepina (Olaszország) 43 4. Heidum Bernadett 29 …7. Keszler Andrea 16 …14. Lajtos Szandra |
férfiak, Európa-bajnok: Sjinkie Knegt (Hollandia) 63 pont 2. Niels Kerstholt (Hollandia) 47 3. Thibaut Fauconnet (Franciaország) 47 ...14. Béres Bence …18. Liu Shaolin Sándor |
Újabb magyar bronzérem
Bronzérmet nyert a Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Tóth Patrícia összetételű női váltó vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolyázók csehországi Európa-bajnokságán, Mlada Boleslavban.
A magyar staféta a címvédő hollandokkal, valamint az olaszokkal és a németekkel vívta a 3000 méteres döntőt, melynek során a holland és az olasz korcsolyázók küzdöttek egymással az első helyért, s bár a magyarok a táv feléig harcban voltak az első helyért – rövid ideig vezettek is –, végül a jócskán lemaradó németekkel szemben kellett megőrizniük harmadik helyüket. A holland váltó címét megvédve diadalmaskodott, a második helyen pedig az olaszok értek célba.
A férfiaknál ugyancsak holland siker született váltóban, az ezüstérmet az oroszok, a bronzot pedig a németek nyerték. A Béres Bence, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor összetételű magyar váltó már a pénteki selejtezőben búcsúzott.
A magyar csapat így három éremmel zárta a kontinensviadalt, Heidum vasárnap 1000 méteren ezüstöt, Keszler szombaton 500 méteren bronzot nyert.
Eredmények, váltó:
férfiak, Európa-bajnok: Hollandia (Niels Kerstholt, Daan Breeuwsma, Freek van der Wart, Sjinkie Knegt) 2. Oroszország 3. Németország |
nők, Európa-bajnok: Hollandia (Jorien Ter Mors, Anita van Doorn, Sanne van Kerkhof, Yara van Kerkhof) 2. Olaszország 3. Magyarország (Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Tóth Patrícia) |