Hazard bombája döntött, Belgium kiejtette a címvédőt

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntői közül az egyik legjobban várt mérkőzésén Belgium és Portugália együttese találkozott egymással.

A belga válogatott valamennyi mérkőzését megnyerte a csoportkörben, míg a portugálok 4 pontot szerezve csoportharmadikként jutottak tovább.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelően taktikai csatát hozott az első helyzetre az ötödik percig kellett várni. Sanches ugrott meg, indította Jotát, de nem találta el jól.

Öt perccel később Eden Hazard lőtt jócskán kapu fölé.

Az első negyedóra kiegyenlített találkozót hozott, a két helyzeten kívül mezőnyjáték folyt.

A 22. percben Renato Sanches lőtt jócskán a kapu mellé.

Három perccel később szabadrúgáshoz jutott Portugália. Ronaldo szabadrúgását védte nagy bravúrral Curtois.

A 27. percben Palinha lövését védte a kapus.

Az első fél óra után a portugáloknak volt több helyzetük, de nem tudtak betalálni a kapuba egyelőre.

Nyolc perccel később Sanches indította Dalot, lövése mellé szállt.

Három perccel később váratlanul megszerezte a vezetést Belgium. De Bruyne tette le a labdát Thorgen Hazardnak, aki messziről lőtte rá a labdát, amely a sarokba tekerődött. (1-0)

What. A. Goal!

Thorgan Hazard strike puts Belgium ahead against Portugal #EURO2020 pic.twitter.com/y4luoOMOGB

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 27, 2021

A gól után De Bruyne-val szemben szabálytalankodtak, de Brych nagyon helyesen elengedte, a helyzetből Meunier beadását mentették a védők.

A második félidőt a portugálok kezdték élénkebben Ronaldo lövésébe blokkolt bele Vertonghen.

Az 58. percben Ronaldo tette a labdát Jotához, akinek fölé lőtt.

Két perccel később a csereként beállt Mertens lépett ki de a bíró lest intett.

Egy óra elteltével Renato Sanches beadása után Joao Felix fejelt kapura Courtois védett.

A portugálok többet támadtak, többször is találták el a kaput, de egy jól eltalált lövéssel Belgium állt jobban a 65. percben.

Hét perccel később szabadrúgáshoz jutottak a portugálok.

A 76. percben Palinha találta fejen véletlenül Lukakut, majd Pepe szabálytalankodott Thorgen Hazaddal. A játékvezető a portugál védőnek, Pepének sárga lapot adott ezért.

Tíz perccel a vége előtt egy beadás után André Silva fejelt kapu fölé.

Egy szögletet követően Bruno Fernandes fejelt kapura Courtois védett nagy bravúrral.

A 83. percben Guerreiro lőtte rá, a kapufát találta el. Az ellentámadásból Belgium jutott szabadrúgáshoz, amelyet Lukaku lőtt kapu fölé.

Az utolsó percekben a portugálok a kapujukhoz szögezték a belgákat, többször is Curtois mentett.

A 88. percben André Silva elöl mentett.

A hosszabbítás utolsó perceiben többször is menteniük kellett a belgáknak. Az utolsó percben Bruno Fernandes lőtt kapu mellé.

Borítókép: Facebook.com/ Uefa Euro 2020