Tenisz

Hatalmas csatára késztette a melbourne-i győztest Babos

""

A két játékos korábban háromszor találkozott és az Australian Open idei győztese mindig simán győzött.

Miamiban is a világranglista 3. helyén álló német kezdett jobban, kétszer brékelt az első szettben, már 4:1-re vezetett, végül 6:2-vel hozta az első szettet.

Babos aztán váratlanul feltámadt és rögtön elvette ellenfele adogatását a második játszma elején, 3:0-ra is vezetett és magabiztosan nyerte a labdameneteket. 4:2-nél Kerbernek volt bréklabdája, de Babos hárított, ahogy 5:3-nál is, végül harmadik szettlabdáját kihasználva behúzta a második játszmát a magyar játékos.

A harmadik szettben is volt esélye Babosnak, kétszer is vezetett brékelőnnyel, majd 3:1-nél két labdája is volt a 4:1-hez. Sajnos Kerber mindkét bréklabdát hárította, majd gémlabdát hárított és elnyerte ellenfele szerváját (3:3).

A hajrában már simán – 0-ra és 15-re nyerte adogatásait a világranglista 3. helyezettje. A végén pedig Kerber 30-30 után meccslabdához jutott fogadóként és azt ki is használta.

Babos kedden, párosban még pályára lép Miamiban, Jaroszlava Svedova oldalán. A 4. helyen kiemelt duó ellenfele a Casey Dellacqua-Samantha Stosur kettős lesz a 2. fordulóban.

„Nagy meccs volt, nyerhettem volna! De nyilván nem egyszerű a világranglista harmadik helyezettje ellen…Ő is küzdött, ahogy bírt és a végén ő volt a jobb. Kicsit mérges vagyok, de ugyanakkor boldog is. Fantasztikus élmény volt a centeren játszani! Remélem, hogy a párosban javítok!” – ol vasható a babostimea.hu-n.

WTA-TORNA, MIAMI (6 134 605 dollár, kemény pálya)