Kézilabda

Hatalmas csatában Dánia megvédte világbajnoki címét

A 2021-es egyiptomi férfi kézilabda világbajnokság döntőjében a címvédő dánok és a 20 év után döntőben szereplő Svédország találkozott egymással.

A bronzmérkőzésen a spanyolok hat góllal verték meg a magyar csapatot a legjobb nyolc között búcsúztató franciákat.

A találkozó világbajnoki döntőhöz méltón kezdődött, öt perc után 3-3 volt az állás Mikkel Hansen második gólját szerezte.

Dánia Möllgaard góljával vezetett először a 8 percben, (5-4) azonban a 10. percre újra döntetlen volt az állás Gottfridsson bombájának köszönhetően (5-5)

A 16. percre Öris góljával először vezetett két góllal Dánia. (8-6)

Két perccel később Svédország, előbb Lagergren majd Wanne egyenlített, de Öris góljával újra a dánok vezettek 20 perc után. (9-8)

A 22. percben döntetlen állásnál Dánia szövetségi kapitánya, Nikolaj Jacobsen kikérte első idejét. (10-10)

Öt perccel az első félidő vége előtt Lagergren és Petterson góljaival Svédország két góllal vezetett. (10-12)

A svédek tartották a kétgólos előnyüket, amikor Glenn Solberg is kikérte első idejét. (11-13)

Az időkérés a dánoknak tett jót, előbb Möllgaard, majd Öris góljával döntetlenre visszajöttek a dánok, így a szünetben Dánia-Svédország 13-13

A második félidő első öt percét a dánok kezdték jobban, 15-14 volt az állás.

A 40. percben már a svédek voltak előnyben Gottfridsson góljával 18-17-et mutatott az eredményjelző.

Fordulatokban nem volt hiány a mérkőzésen, a 46. percben Holm két góljával 22-20 volt az állás. Glenn Solberg ezért időt kért.

Az időkérés után Sagstrup megszerezte első gólját, amivel először vezetett 3 góllal Dánia. Tíz perccel a vége előtt Mensah góljával 24-21 volt az állás a címvédőnek.

A dán válogatott 7 perccel a rendes játékidő vége előtt a négygólos előnyért támadt, Nikolaj Jakobsen időt kért. (25-22)

Öt perccel a vége előtt továbbra is három volt a különbség a két csapat között, amikor Glenn Solberg utoljára kér időt a mérkőzésen.

Az időkérés jót tett a svédeknek Darj góljával kettőre jöttek fel a svédek.

Az 58. percben Wanne büntetőjét védte, Niklas Landin, az ellentámadásból Magnus Landin betalált, így az utolsó percre háromgólos dán előnnyel kezdődött.

A találkozó utolsó percében Petterson lőtte a világbajnokság utolsó gólját a végeredmény Dánia-Svédország 26-24.

Borítókép: Slavko Midzor/Pixsell/MB Media/Getty Images

Sport365.hu – Fordulatos mérkőzés, döntetlen az állás a vb-döntő első félidejében

A 2021-es egyiptomi férfi kézilabda világbajnokság döntőjében a címvédő dánok és a 20 év után döntőben szereplő Svédország találkozott egymással. A bronzmérkőzésen a spanyolok hat góllal verték meg a magyar csapatot a legjobb nyolc között búcsúztató franciákat. A találkozó világbajnoki döntőhöz méltón kezdődött, öt perc után 3-3 volt az állás Mikkel Hansen második gólját szerezte.