Amerikai sportok

Harvick nyerte a futamot, de Busch a hétvége igazi győztese

A hétvége legnagyobb vesztese a Ford és Carl Edwards. A Michigan-i gyár versenyzői nagyon leszerepeltek tegnap a Goody’s Fast Pain Relief 500 elnevezésű versenyen, ugyanis az első tízben csak Matt Kenseth (Roush Fenway Racing) és csapattársa David Ragan végzett. A verseny előtt, még vezette az összetettet Carl Edwards (3 kör erejéig vezette a futamot), aki a 18. helyen fejezte be a versenyt és megelőzte őt ősi ellensége Kyle Busch.

Az 500 körös Martinsville-i versenyt Kevin Harvick (Richard Childress Racing, Chevrolet) nyerte meg. Tavaly ő végzett a pontverseny harmadik helyén. Mögötte egy másik Chevys, Dale Earnhardt jr. (Hendrick Motorsports) végzett. A harmadik helyen ért célba Kyle Busch (Joe Gibbs Racing, Toyota), aki átvette a vezetést az összetettben. Az ötszörös NASCAR Sprint kupa bajnok Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) a 11. lett, a pontversenyben, pedig feljött a 3. helyre. Érdekesség, hogy a győztes 200,786 dollárt kapott.