Három ország bajnokánál is jobb a Ferencváros

A labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében a Ferencváros és a Dinamo Zagreb egymás ellen lépett pályára.

A találkozót a Ferencváros kezdte jobban, 80 másodperc után Tokmac beadása után a kezdőbe visszatérő Lovrencsics szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek. (1-0)

A 7. percben egy zágrábi támadást követően Stoyanovic lőtt, de Dibusz védeni tudott. A 11. percben egy beívelést követően megint Dibusznak kellett védenie.

Az első negyedóra után a horvát csapat beszorította a Ferencvárost, Dibusznak többször mentenie kellett.

A 22. percben egy szöglet után egyelíteni tudott a Zagreb. Ademi fejeli rá Blazicra, és onnan kerül be a kapuba. (1-1)

A gól nem roppantotta össze a magyar bajnokot, Civic húzott el, és Gardiolnak kellett mentenie Uzumi elöl.

""
Nagyon komoly hangulat van a Groupama előtt.
Fotó: Sport365.hu

A 33. percben Civic beadása után megint Gardiolnak kellett tisztáznia.

Öt perccel később megint a bsonyák védő adta be, amit Uzumi lőtt kapura, de Livakovic védeni tudott.
A 41. percben Stoyanovich indult meg, Kastratival játszott össze Sigérnek az utolsó pillanatban sikerült mentenie.

A félidő végén a Ferencvárosnak több lehetősége volt, egy kiugratás után Uzumi vette át rosszul, majd Tokmac lövése ment el a kapu mellett, így 1-1-el fordultak a felek, ami annak fényében nagy bravúr, hogy a tavalyi idényben két találkozón a régió legerősebb csapata, a Dinamo Zagreb öt gólt rúgott a Fradinak. Erről beszélt korábbi cikkünkben a Fradi balkáni játékosmegfigyelője Zoran Kuntic aki még a végeredményt is megtippelte itt.

A második félidőben a Ferencváros alakított ki helyzetet, Sigér fejese szállt fölé. A magyar csapat tovább támadott, az 52. percben egy megindulás után Kastrati lövését védte Dibusz.

A 65. percben újra megszerezte vezetést a Ferencváros. Egy kavarodás után Uzumi szerzett labdát megindult és Livakovic mellett elgurítota a labdát. (2-1)

A gól után nem tudott mit kezdeni a Ferencvárossal a Zagreb.

A Ferencváros továbbra is folytatta bátor támadójátékát a 79. percben szöglethez jutottak a zöld-fehérek.

Három perccel később egy szögletet Dibusz húzott le.

A magyar csapat uralta a második félidőt, sőt az utolsó percekben még Botka beadása után Tokmac került helyzetbe.

A 93. percben a rendes játékidőben Dibusznak kellett hatalmasat védenie Petkovic lövését.

A Ferencváros a svéd, a skót bajnok után a horvát bajnokot is kiejtette.

A BL főtábláért a norvég bajnok Molde ellen lépnek pályára.

Sport365.hu – Csúcsfutball! Döntetlenre áll a Ferencváros a félidőben

A találkozót a Ferencváros kezdte jobban, 80 másodperc után Tokmac beadása után a kezdőbe visszatérő Lovrencsics szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek. (1-0) A 7. percben egy zágrábi támadást követően Stoyanovic lőtt, de Dibusz védeni tudott. A 11. percben egy beívelést követően megint Dibusznak kellett védenie.

Borítókép: Fradi.hu