Három gólt lőttek, mégis kikaptak Párizsban a franciák

""

A belgák már a 17. percben vezettek, Fellaini egy francia védőről elé pattnó labdát lőtt Hugo Lloris kapujába, majd az első félidő hajrájában egy fejesből megduplázta a vörösök előnyét.

Az 50. percben az AS Roma játékosa, Radja Nainggolan is beköszönt Fellaini átadása után, majd nem sokkal később egy kegyelembüntetővel szépített Mathieu Valbuena.

Gyakorlatilag az ellentámadásból a belgák is büntetőt harcoltak ki, amit Eden Hazard értékesített.

A 89. percben magukhoz tértek a hazaiak, Paul-Georges Ntep átadását Nabil Fekir váltotta gólra, majd két perccel később megint Ntep volt a kiszolgáló, ezúttal Dimitri Payet lőtt gólt. Az utolsó pillanatokban még Thibaut Courtois fogott egy megpattanó lövést, ezzel megőrizve egy gólt a korábbi hármas előnyből.

Franciaország–Belgium 3–4
Gólok:Valbuena (53. – 11-esből), Fekir (89.), Payet (91.), ill. Fellaini (17., 42.), Nainggolan (50.), Hazard (54. – 11-esből)

Franciaország: Lloris – Sagna, Varane, Koscielny, Trémoulinas – Matuidi, Cabaye (Lacazette, a szünetben), M. Sissoko – Valbuena (Fekir, 73.), Giroud (Ntep, 80.), Griezmann (Payet, a szünetben). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Belgium: Courtois – Alderweireld, Lombaerts, Denayer (Dendoncker, 85.), Vertonghen – Nainggolan, Fellaini (Chadli, 77.), Witsel (Dembélé, 81.) – Mertens (Ferreira Carrasco, 59.), Benteke (Lukaku, 59.), Hazard. Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

Korábban:

Oroszország–Fehéroroszország 4–2 (Kokorin 20., Golovin 77., Mirancsuk 83. Kerzsakov 91., ill. Kiszljak 51., 66.)
Szerbia–Azerbajdzsán 4–1 (Ivanovics 10., 63., Ljajics 55., Markovics 89., ill. Nazarov 39.)
Horvátország–Gibraltár 4–0 (Sharbini 7., M. Kovacic 15., Mandzukic 53. – 11-esből, Kramaric 77.)
Írország–Anglia 0–0