Három az egyben: Arsenal-mesterterv a nyárra
Brit sajtóértesülések szerint az Ágyúsok alaposan "lerabolnák" a Newcastle Unitedet a nyári átigazolási ablakban.
Az észak-londoni együttes – a két kupakudarc ellenére – fantasztikus szezont fut, hiszen a Bajnokok Ligájában az elődöntő küszöbén állnak, a Premier League-et pedig cikkünk írásakor kilencpontos előnnyel vezetik – igaz, a City egy meccsel kevesebbet teljesített.
A háttérben azonban már egy merész terv formálódik: a fővárosiak ugyanis három kulcsjátékost is elhoznának a Newcastle Unitedtől.
A Szarkák idénye alaposan kisiklott: a BL-ben elképesztő verésbe szaladtak bele a Camp Nouban, a bajnokságban pedig csak a 12. helyet foglalják el a tabellán.
A pocsék szezon ellenére azonban az Arsenal a hírek szerint Anthony Gordont, Tino Livramentót és Sandro Tonalit is kinézte nyári célpontként.
A teamTALK úgy tudja, Andrea Berta (az Ágyúsok sportigazgatója – a szerk.) már javában azon dolgozik, hogy mindhárom játékos áttegye székhelyét a fővárosba.
A szélső helyzete különösen érdekes: korábban a Liverpool is figyelte, és a hírek szerint nyitott lenne az Arsenal-projektre, különösen, ha a Newcastle nem jut be a Bajnokok Ligájába.
Livramento és Tonali iránt szintén komoly az érdeklődés Európa-szerte, így a „hármas csomag” megszerzése rendkívül nehéz feladatnak ígérkezik.
A „nagybevásárlás” áldozatokkal jár?
Az Arsenal vezetősége kész lehet megválni több játékosától is.
Az akadémiai tehetségek, Myles Lewis-Skelly és Ethan Nwaneri jövője bizonytalan, miközben Gabriel Jesús helyzete is kérdésessé vált.
Utóbbit sérülések is sújtották, s visszatérése óta nem sikerült csúcsformába lendülnie, mindemellett hatalmas fizetése is inkább a távozása mellett szól.
Az Arsenal tehát nemcsak a pályán, hanem a háttérben is nagy dobásra készül – a kérdés már csak az, sikerül-e végrehajtani ezt a szinte példátlan „három az egyben” igazolást.