Olimpia 2016

Harmadszor sem húztuk ki, harmadszor is döntetlen a pólósok meccsén

""

A magyar csapat – amely a nyitókörben a világ- és Európa-bajnok szerbek, majd a folytatásban az ausztrálok ellen is döntetlent ért el – két nap múlva a japánokkal játszik, vasárnap pedig a házigazda brazilok ellen ugrik vízbe.

Szakadó eső, és a műugrókéhoz hasonlóan bezöldült víz fogadta a csapatokat a Maria Lenk Uszodában. A rendkívül küzdelmes és kemény első negyedben az utolsó percig mindössze két gól esett, Angelosz Vlahopulosz korai találatára Zalánki Gergő válaszolt, mindketten emberelőnyből voltak eredményesek. A játékrész végül magyar előnnyel zárult, köszönhetően Hárai Balázs távoli góljának.

A második felvonás elején a görögök kettős emberelőnyből egyenlítettek, de a túloldalon Erdélyi Balázsnak a szimpla fór is elegendő volt a gólszerzéshez (3-2). A következő percekben támadásban kissé megakadt a magyar együttes, de hátul főként a jó védekezésnek és Nagy Viktornak köszönhetően nem volt probléma, még emberhátrányban sem.

A harmadik negyed egy kihagyott magyar emberelőnnyel, majd a görög megúszásból szerzett góllal indult. A görögök Vlahopulosz távoli bombájával megszerezték a vezetést, majd egy ötméteresből a mérkőzésen során először elhúztak kettővel (3-5). A magyar gólcsendet az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbertnek sikerült megtörnie, de a görögök centerből azonnal visszaállították a különbséget. A következő támadásból újból felzárkózott a magyar csapat, Hárai értékesített pillanatok alatt egy emberelőnyt.

A zárófelvonást Varga Dániel hatalmas, blokkoló kéz mellől elengedett gólja vezette fel (6-6), majd Hárai harmadik találatával már újra a magyar csapat vezetett. A görögök egy elképesztően szerencsés góllal egyenlítettek, a jobb oldali kapufáról kifele vágódó labda pont Nagy tarkóját találta el, így innen a hálóba pattant vissza. A másik oldalon Vámos Mártonnak is volt némi szerencséje, hiszen a görög kapus a kapáslövését már csak a kapufáról befelé tudta ütni (8-7).

Másfél perccel a vége előtt a görögök emberelőny formájában kaptak egyenlítési lehetőséget, de a labda fölészállt. Az ellentámadásban a magyarok amennyit csak lehet, “lefaragtak az órából”, a görögöknek ezzel együtt 37 másodpercük maradt a pontmentésre, s öt másodperccel a vége előtt Vlahopulosz távolról egyenlített is (8-8).

Magyarország-Görögország 8-8 (2-1, 1-1, 2-4, 3-2)
Maria Lenk Uszoda, 300 néző, v.: Peris (horvát), Koganov (azeri)
gólszerzők: Hárai 3, Zalánki, Erdélyi, Hosnyánszky, Varga Dá., Vámos 1-1, illetve Vlahopulosz 3, Gunasz, Geniduniasz 2-2, Murikisz 1
emberelőnyök: 12/9

Magyarország: Nagy – Vámos, Erdélyi, Szivós, Varga Dé., Varga Dá., Kis G. – cserék: Zalánki, Manhercz, Hosnyánszky, Decker Á., Hárai

A játékosok így értékeltek a meccs után!

Kis Gábor: „Minden meccs nagyon kemény, egyben nagyon jó is, de megint bement a végén az ellenfél helyzete. Ez nagyon zavaró, ugyanis kellett volna ez a siker, ha a jól oldalát nézzük, veretlenek vagyunk, de jobb lett volna nyerni. Ha ez végre átfordul, akkor el fogunk kezdeni menetelni. Nem szabad feladnunk, talán még egy kis szerencsére van szükségünk.”

Varga Dániel: „Nem kell a szerencséről beszélnünk, többet kell dolgoznunk és akkor majd mellénk áll. Lelkileg fel kell készülnünk a következő meccsre, el kell engednünk ezt a mait, kevés hiányzott a sikerhez. A görög csapat esélyes a végső sikerre is, szerettünk volna három sikerrel kezdeni, csalódottak vagyunk, vezettünk és egy ilyen góllal vesztettük el a győzelem lehetőségét. Abnormális meccs lesz a Japán elleni egészen furcsa módszerekkel játszanak, de nekünk magunkkal kell foglalkoznunk.”