Hamza Abdelkarim különleges időszakot él át az egyiptomi válogatottal, de a Barcelona fiatal támadója igyekszik minden figyelmét a pályára összpontosítani és kizárni a körülötte kavargó felhajtást.
Egyiptom a 32 közé jutásért rendezett mérkőzésen legyőzte Ausztráliát, így a következő körben Argentína vár rájuk. A fiatal csatár a Egypt Today kérdésére világossá tette: nem engedi, hogy a külső zaj elterelje a figyelmét.
„Én azért vagyok itt, hogy futballozzak. Amit a pályán kívül mondanak, arra nem figyelek. Amikor belépek a pályára, azt csinálom, ami boldoggá tesz. Csak a játékra koncentrálok.”
Ez a hozzáállás ritka egy ilyen fiatal játékostól, a tehetség fontos, de a mentális érettség legalább annyira számít, amikor valaki hirtelen nemzetközi reflektorfénybe kerül. Hamzát természetesen Mohamed Salah szerepéről is kérdezték, különösen arról, mit jelent számára, hogy a válogatott legfiatalabb tagjaként a Liverpool‑legenda mellett dolgozhat.
„Az első naptól kezdve Salah mellett voltam és nem csak én, az egész csapat. Megpróbálja átadni nekünk a tapasztalatait, és mi igyekszünk tanulni tőle. Salah története leírhatatlan. Mellette lenni álom és megtiszteltetés.”
Hamza nemcsak edz és játszik a válogatottban, egy öltözőt oszt meg Egyiptom történetének egyik legnagyobb játékosával. Amikor arról kérdezték, álmodott‑e valaha arról, hogy Lionel Messi ellen lépjen pályára, Hamza magabiztos választ adott:
„Argentína ellen játszunk, nem Messi ellen.”
Ez a mondat tökéletesen mutatja a hozzáállását. Messi továbbra is a mérkőzés legnagyobb neve, és egy Barcelona‑kötődésű játékos számára különösen érzelmes lehet ellene játszani. Hamza azonban érti, hogy Egyiptom nem engedheti meg magának, hogy egyetlen emberre szűkítse le a történetet. Azt is elárulta, mit mondott neki Hossam Hassan szövetségi kapitány, mielőtt pályára lépett:
„Azt mondta, legyek az oka annak, hogy megnyerjük a meccset, Isten segítségével.”
Hamza még nem mutatkozott be a Barcelona első csapatában, de a viselkedése, a hozzáállása és a mentális stabilitása alapján pont olyan karakter, amilyet a klub látni szeretne a fiataljaiban.
- tiszteli Salah-t,
- érti Messi nagyságát,
- hallgat az edzőjére,
- és kizárólag a játékra koncentrál.
Hogy kap‑e lehetőséget a Barcelona felnőtt csapatában az előszezonban, az még kérdés, de a mentalitása alapján jó úton jár.