Forma 1 / Motorsport

Hamilton „saját bevallása” szerint is frusztrált

Kép forrása: Tóth Zsombor

Mivel a vb-pontversenyben vezető trió egyik tagja sem volt ott Katarban, a F1-es versenyhétvégét megelőző sajtótájékoztatón, így a legizgalmasabb téma Lewis Hamilton helyzete volt

A brit világbajnokot többek közt az előző futamról faggatták. Hamilton szerint a Las Vegas-i megjegyzései kizárólag a frusztrációból fakadtak.

A brit úgy értekelt a múlt vasárnap, hogy a következő szezont „nem várja izgatottan”.

A Ferrari pilótája Las Vegasban a 10. helyen végzett, ami idomult a 2025-ös év korábbi időszakaihoz.

Nem véletlen, hogy Hamilton számos negatív megjegyzést tett saját teljesítményével kapcsolatban. De ezekből nem kell szerinte komolyabb következtetést levonni.

Ez csak a frusztráció hevében történt”

„Amikor nem megyek jól, akkor ideges vagyok. Ez a nyilatkozat ennek volt köszönhető. Az igazság viszont az, hogy izgatottan várom, hogy mit épít a csapat jövőre. Hogyan építkezünk tovább együtt.”

Arra a kérdésre, hogy akkor is aláírt volna-e a Ferrarihoz, ha tudta volna, milyen nehéz lesz ez a szezon, így reagált a pilóta.

„Nem bánom a döntésemet, hogy csatlakoztam a csapathoz. Tudom, hogy időbe telik egy szervezeten belül felépíteni magamat és fejlődni, és erre számítottam is.”

A 40 éves versenyző egy versenyképesebb autót remél a Ferraritól a következő szezonban. Annak pedig  örül, hogy változnak a jelenlegi technikai szabályok, amelyek szerinte nem illenek a vezetési stílusához.

A motorok teljes teljesítményének sokkal nagyobb részét a hajtáslánc hibrid része fogja létrehozni. Míg az autók visszatérnek egy olyan aerodinamikai filozófiához, amely inkább hasonlít azokhoz, amelyekkel Hamilton oly sok sikert aratott 2007 és 21 között.

De abban biztos, hogy a Ferrarinak „sok munkája” lesz a tél folyamán.

„Elemezni fogjuk a szezont. Sok fejlesztést kell végrehajtanunk. Szóval remélem, hogy megvalósítjuk ezeket a változtatásokat és egy jobb autónk lesz jövőre.”

Ahogy mondta, amiatt nem aggódik, hogy csapattársa, Charles Leclerc ebben az évben jobban szerepelt.

„Nyilvánvaló, hogy Charles nagyszerű munkát végzett. Van körülötte egy csapat, akikkel évek óta együtt dolgozik. Szóval ez egy olajozott gépezet. Az én oldalamon ez egy új környezet, amelyet még mindig szoknom kell.” 

A szezonból már csak két verseny van hátra. A kérdés, hogy Hamiltonnak emlékezetesre sikeredik-e legalább a befejezés 2025-ben?