Forma-1 / Motorsport

Hamilton és Vettel is kiesett, Red Bull-győzelem a Maláj Nagydíjon!

""

A rajt után Sebastian Vettel és Nico Rosberg akadtak össze, Vettelnek véget is ért a futam, Lewis Hamilton mögött Daniel Ricciardo autózott.

10 kör után Hamiilton már 3 másodper körüli előnyt tudhatott magának Ricciardóval szemben, akit Räikkönen, Verstappen, Bottas, Sainz, Ericsson, Pérez, Rosberg és Palmer követett.

A következő 10 körben aztán nagyot fordult a világ. Verstappen panaszkodott, hogy nem elég jó a sebessége, ezért kijött a bokszba, ahol pedig lágy gumit kapott, és magasabb tempót kapcsolhatott.

Egy-egy kiállás mellett így Verstappen az élen állt a 23. körre. Mögötte Hamilton, Ricciardo, Räikkönen és a mezőny végéről kapaszkodó Nico Rosberg autózott.

A pályán Verstappen erős, 8 másodperces előnyben volt, de a korai kiállás nem neki kedvezett, ezért a csata úgy tűnt, még messze nem lefutott.

Aztán jött, amire senki nem számított, Lewis Hamilton autójában megadta magát a motor.

""

Hamilton kiállása miatt előkerült a Virtuális Safety Car, ami kicsit megakasztotta a küzdelmet, mivel a két Red Bull együtt érkezett az utolsó kerékcserére, és ezért Verstappen lemaradt. Ez a fajta biztonsági autó nem engedi meg a felzárkózást, így közel 3 másodperces hátrányban volt a holland, amikor zöld jelzést kapott a mezőny.

Ebből jó sokat lefaragott, majd végül nem bírta a tempót, így Daniel Ricciardo megszerezte idei első győzelmét!

Mögéje így csapattársa, Max Verstappen állhatott, akit pedig Nico Rosberg követhetett annak ellenére, hogy a mezőny végéről érkezett, ráadásul még egy 5 másodperces büntetést is elszenvedett.