Friss hírekFutball hírek

„Hamarosan elítélnek!” – Sokkoló bejelentést tett Haaland csapattársa

Kép forrása: Jose Manuel Alvarez Rey/Getty Images

A Benfica fiatal norvég válogatott játékosa, Andreas Schjelderup közösségi oldalán ismerte el, hogy évekkel ezelőtt gyermekpornográfiát terjesztett. A labdarúgó bocsánatot kért, és teljes felelősséget vállalt tettéért.

A fiatal támadó Instagram-oldalán ismertette követőivel és a nagyvilággal, hogy két éve kiskorúakat ábrázoló pornóvideót osztott meg – értesült az sportal.hu.

A labdarúgó elmondása szerint az eset még Dániában történt, amikor – saját szavai szerint – meggondolatlanul továbbított egy rövid felvételt barátjának, anélkül hogy tudatában lett volna annak tartalmával.

„Teljes felelősséget vállalok mindenért, ami történt, de fontos, hogy megértsék az eset körülményeit” – kezdte Schjelderup.

„Akkoriban Dániában éltem, és kaptam egy rövid videót. Anélkül, hogy kétszer is meggondoltam volna, néhány másodperccel később továbbítottam egy barátomnak. Mindig vicceket és mémeket cseréltünk, ahogy sok tinédzser teszi. Csak az első néhány másodpercet láttam, nem tudtam, mit tartalmaz a felvétel később.”

A szélsőt barátja azonnal figyelmeztette, hogy a tartalom illegális, ezért azonnal törölte, de ekkor már késő volt.

„Nem gondoltam bele, hogy ezzel törvényt sértek. Fel kellett volna fognom a helyzet súlyosságát, de akkor még nem tettem.”

Schjelderup „ostoba, elszigetelt hibának” nevezte tettét, amelyet mélyen megbánt. Hangsúlyozta, hogy soha nem volt dolga a rendőrséggel korábban, és az ügy hatalmas tanulság volt számára.

„Amikor idén felvette velem a kapcsolatot a dán rendőrség, teljes mértékben együttműködtem velük. Megvádoltak a bűncselekménnyel,

Hamarosan elítélnek!

Valószínűleg felfüggesztett büntetést fogok kapni. Nincsenek mentségeim. Amit tettem, illegális és helytelen volt” – fogalmazott.

Végül bocsánatot kért az áldozatoktól, a Benficától, a válogatottól, családjától és a szurkolóktól is.

„Bárcsak visszamehetnék az időben, és kijavíthatnám a hibámat. Soha nem tettem semmi törvénybeütközőt(…)Mégis itt vagyunk, ezt csúnyán elrontottam, de kész vagyok szembenézni a következményekkel” – tette hozzá a norvég, majd a válogatott soron következő meccsei miatt is szabadkozott.

„Tudom, hogy a hírek hatással lehetnek a nemzeti együttesre is, pont most, amikor nagyon fontos mérkőzések várnak ránk.  A két találkozó után szerettem volna ezt megosztani, de erre már nem volt lehetőség.”

A Benfica egyelőre nem kommentálta hivatalosan az ügyet, de a portugál sajtó szerint a klub belső vizsgálatot indíthat a történtek miatt.