Magyar foci

Haladás-Eger: "ennyi volt bennünk"

A Haladás hazai környezetben – második félidei eredményes játékának köszönhetően – simán, 4-2-re nyert az újonc Eger ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 2012/13-as szezonjának pénteki nyitómérkőzésén.

""

Artner Tamás: – Szeretném megköszönni játékosaimnak ezt a szép délutánt, könnyű megszokni a győzelem ízét. Az Eger olyan harcmodort választott, amire nem készültünk fel. A három belső védő lezárta a középső terüleket, valamint a széleket. Az első félidőben is voltak helyzeteink, de a futball törvényszerűsége, ha ezek kimaradnak, akkor gólt kap egy csapat. A második félidő első 15-20 percében viszont nagyon jól futballoztunk. Sajnos elkövettem azt a hibát, amit nem lett volna szabad: meggyengítettem a pálya közepét, ebből kifolyólag hullámzó játék alakult ki. Sok jó egyéni teljesítmény volt ma csapatomban, Halmosi Péter, Nagy Gábor, Kenesei Krisztián kiválóan futballozott, és jól szállt be Fehér Zoltán is. Az eredmény biztató a jövőre nézve. Sok sikert kívánok az Egernek az NB I-ben, és utólag is gratulálok NB II-es bajnoki címükhöz.

Simon Antal: – Az első félidőben jól álltunk a lábunkon, masszívak voltunk, a gól pedig csak hab volt a tortán – ez általában lélektani előnyt jelent egy csapat számára. A második félidőben azonban két perc alatt leromboltunk mindent, hamar megfordult az eredmény. Megmutatkozott az osztályok közötti különbség, az NB I-ben jóval kevesebbet lehet hibázni. 2:1 után megnyugodott a Haladás, mi viszont elkezdtünk kapkodni. A vége pedig már átment edzőmérkőzésbe, mi is cserélgettünk, ők is cseréltek. Jelen pillanatban ennyi volt bennünk.

OTP BANK LIGA
1. forduló
Haladás Sopron Bank-Egri FC 4-2 (0-1)
Szombathely, 4000
néző, V: Berger
Gólszerzők: Tóth P. (50.), Halmosi (52.), Iszlai (57., 11-esből), Andorka (66., 11-esből), illetve Pisanjuk (45.), Németh N. (74.)
Kiállítva: Knakal (81.)
Sárga lap: Iszlai (44.), Rajos (50.), illetve Preklet (57.)
Haladás:
Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Halmosi – Rajos (Ugrai 70.), Iszlai – Nagy D. (Fehér, a szünetben), Nagy G., Radó – Kenesei (Andorka 60.)