Hajrában szerzett góllal nyert a Dortmund

Remekül kezdődött a Bundesliga nyolcadik fordulója, ugyanis pazar iramot diktáltak a csapatok a mérkőzés kezdetétől. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám fölényben mégis a Dortmund volt. Az első lehetőségük is előttük adódott, ám Barrios fejese a léc fölé szállt. A túloldalon nem sokkal később Podolski már telibe találta, de gólt sem ez, sem Clemens ismétlése nem ért. Ugyanezt tette később Sahin szabadrúgásból, ellenben négy perccel később, a Barrios fejese nyomán elékerült labdát Blaszczykowski már értékesítette. 0-1. A bekapott gól kicsit megfogta a kölnieket, akiket a BVB még az első félidőben padlóra küldhetett volna. A második játékrészben azonban több teret adott a hazaiaknak a „sárga-feketék” együttese, ami némi adok-kapok után, a 82. percben csak megbosszulta magát. Mats Hummels kifejelt labdáját Podolski elemi erővel zúdította a bal felső sarokba. 1-1. Nem volt viszont vége a találkozónak, mert jött a dortmundi slusszpoén! A 91. percben Sahin emelte a hazaiak kapujába a játékszert, melyre már nem érkezett kölni válasz.

A BVB, így nyolc mérkőzést játszva, vezeti a Bundesligát, és várhatja a Mainz otthoni szereplését szombaton, a Hannover ellen.

1.FC Köln – Borussia Dortmund 1-2 (0-1)