Haaland és a City ott folytatta, ahol abbahagyta

Meghosszabbodó játékidő, rekordokat döntő igazolások, erősödő riválisok… Röviden így lehetne összefoglalni a nyári szünet legfontosabb eseményeit Angliában. Az előkészületeknek vége, az idény megkezdődött!

Rodri és Haaland közreműködésével már a negyedik percben örülhetett Guardiola és a vendégcsapat, Trafford nem tudott hárítani.

A 25. percben cserélni kellett, a megsérült Kevin De Bruyne helyén az egyik új szerzemény, Mateo Kovacic folytatta. Tíz perccel később már 0-2 állt az eredményjelzőn, megint Haaland talált be, ezúttal Julian Alvarez készített elő.

A Burnley nem tudta megnehezíteni a vendégcsapat dolgát, a 75. percben pedig Rodri megszerezte a harmadik manchesteri gólt. Alvarez is betalálhatott volna, de előbb egy védő majd Trafford kapus mentett nagyot.

A hajrára megfogyatkoztak a hazaiak, Anass Zaroury kapott pirosat videózás után. Több találat már nem született, három góllal és három ponttal lett gazdagabb a Manchester City.

Borítókép: Copa/Getty Images