Győztek a németek, a franciák és az olaszok is

Kép forrása: Getty Images

A német labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Hollandiát hétfőn a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában. Szintén az A ligában a franciák Brüsszelben, az olaszok Udinében győztek.

Az A divízió magyar érdekeltségű 3. csoportjában játszott müncheni mérkőzésen Jamie Leweling, a VfB Stuttgart 23 éves csatára bizonyult a házigazdák nyerő emberének.

A felnőtt válogatottban most bemutatkozó támadónak a második percben les miatt érvénytelenítették a találatát, a 63. percben viszont ő szerezte meg a győzelmet érő gólt a Nationalelfnek.

November 16-án holland-magyar meccset rendeznek Amszterdamban, majd 19-én magyar-német összecsapást a Puskás Arénában. Ezek mellett a németek a bosnyákokkal találkoznak otthon, a hollandok pedig az utolsó fordulóban Zenicában szerepelnek.

Mivel a második holland és a harmadik magyar együttes még játszik egymás ellen, így mindkettő nem tudja már megelőzni az éllovas németeket, akiknek ezzel biztossá vált a negyeddöntős szereplése.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 4. forduló:

Németország-Hollandia 1-0 (0-0)

Bosznia-Hercegovina – MAGYARORSZÁG 0-2 (0-1)

A csoport állása: 1. Németország 10 pont, 2. Hollandia 5 p., 3. MAGYARORSZÁG 5 p. 4. Bosznia-Hercegovina 1 p.

Az olasz és a francia labdarúgó-válogatott is nyert a Nemzetek Ligájának A divíziójában.

A 2021-ben Európa-bajnok olaszok Udinében Izraelt verték simán, 4-1-re.

Míg a világbajnoki ezüstérmes franciák Belgiumban arattak 2-1-es diadalt úgy, hogy a mérkőzés utolsó 20 percében emberhátrányban futballoztak.

Ezzel az A divízió 2. csoportjában a záró két kör eredményeitől függetlenül eldőlt, hogy az olaszok biztosan ott lesznek a negyeddöntőben.

Georgia-Albánia 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Csehország 7 pont, 2. Georgia 6 (5-3), 3. Albánia 6 (3-4), 4. Ukrajna 4

Azerbajdzsán-Szlovákia 1-3 (1-1)

Az állás: 1. Svédország 10 pont (11-3), 2. Szlovákia 10 (8-3), 3. Észtország 3, 4. Azerbajdzsán 0