A címvédő Trondheimben már a 3. percben megszerezte Aguero révén a vezetést. Igaz az argentin hatalmas lesről tette ezt, de a játékvezetőt és segítőjét, ez cseppet sem zavarta. A korai gól után felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de az újabb találathoz mégis a spanyolok álltak közelebb. A szünet után viszont mégis a hazaiak találtak be. Henriksen próbálkozásával szemben már De Gea is tehetetlennek bizonyult. Az egyenlítés felélesztette a hazaiakat, akik Iversen még a második játékrész derekén eldönthették volna a találkozót. Viszont nem így lett, és végül nem hogy hármat, de egy pontot sem sikerült otthon tartaniuk, hiszen jött Tiago, aki remekül bújt ki a védők szorításából, majd talált lövésével utat a norvég kapuba. 1-2. Az eredmény már nem változott, így az Atletico oda-vissza legyőzte a Rosenborgot, és feljött a csoport második helyére.

Hogy miért nem az elsőre, arról a Leverkusen gondoskodott. A németek ugyanis, egy hajrában szerzett góllal fektették két vállra a görög, Aris Thessaloniki együttesét. Igaz, már az első félidőben is megtehették volna ezt, de Vidal akkor még a lécre fejelt. A második játékrészben a „gyógyszergyáriaknak” elől is egyre komolyabban kellett venni a vendégeket, akik többször is igen veszélyes támadásokat vezettek, de gólt végül a Bayer szerzett. A 90. percben Sam továbbított Vidalhoz, aki közelről nem hibázott. Győzelmével élen maradt a Leverkusen, míg az Arist és a Rosenborgot az vigasztalhatja, hogy rendkívül szoros a csoport, és még bárki továbbjuthat.

Rosenborg – Atletico Madrid 1-2 (0-1)