Magyar foci

Győzött az U19-es válogatott

U19-es válogatottunk ma vívta második összecsapását a Tatabányán megrendezésre kerülő EB-selejtező minitornán. Az ellenfél ezúttal a finn korosztályos válogatott volt.

A moldávok elleni hétfőn elszenvedett 1-0-ás vereség után mindenképpen nyernie kellett a magyar csapatnak ahhoz, hogy életben tarthassa továbbjutási reményeit. Ennek megfelelően Szepessy László fiai már a mérkőzés elején átvették az irányítást és hamar mezőnyfölénybe kerültek. A játék leginkább csak a finn térfélen folyt, amihez hozzájárult az is, hogy a vendégek a kontrákra helyezték a hangsúlyt.
Az első félidőben a finnek nem tudtak igazán veszélyes szituációt kialakítani, ellenben a magyar csapat néhány váratlan húzással szorongatott helyzetbe hozta többször is a vendégeket. A 43. percben ennek köszönhetően góllá érett a mezőnyfölény, és Elek Bence találatával Magyarország megszerezte a vezetést.
A második félidőben jobban kinyíltak a finnek az egyenlítés érdekében, azonban nem sikerült gólt szerezniük. A fellazult védelemnek köszönhetően a magyar válogatott is többször került helyzetbe, azonban ők sem tudtak még egyszer a kapuba találni, így az eredmény maradt 1-0.

A másik mérkőzésen Lengyelország 0-0-ás döntetlent játszott Moldova ellen, így válogatottunk e két csapat mögött jelenleg a harmadik csoportjában, vagyis eldőlt, hogy a továbbjutáshoz szombaton nagy valószínűséggel le kell győznünk a lengyeleket,